Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nukuteatri aabits

+2
kirsi
hele
6 posters

Go down

Nukuteatri aabits Empty Nukuteatri aabits

Postitamine  hele Teis Sept 13, 2011 3:31 am

Töötan uue aabitsaga ja olen väga segaduses, sest aabits pole paljudele LASTEVANEMATELE vastuvõetav- koledad pildid, tume, liiga keerulised lugemistekstid...Nõutakse lausa Anna ja Aadama aabitsa vastu vahetamist. Jagage palun oma kogemusi, kuidas uus aabits on vastu võetud, kust hangite lisamaterjali, kuidas käib metoodika leiutamine...
hele
hele

Postituste arv : 2
Join date : 09/09/2011

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  kirsi Teis Sept 13, 2011 4:14 am

Vaata, mõningad kommentaarid on teises alafoorumis Avita uue õppematerjali koolitus.

Ma hakkan varsti ise ka kahtlema, kas tegin õige otsuse, et ehk oleks pidanud jääma Anna ja Aadama juurde....
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Laura Teis Sept 13, 2011 11:16 pm

Jup. Paljudel ilmselt samad mured. Iseenesest on avita lehel selle uue aabitsa tööplaan koos lisaideedega täitsa olemas (uhked lingid ja viited juures) aga muud ei oska aidata, meil oli õnn Anna ja Aadamaga edasi minna. Kuna olen väga värvitundlik inimene, siis seda tumedat aabitsat ei saakski lihtsalt ainult kujunduse pärast kasutada.... + lisan juurde, et ka autorid mainisid- tegu ei ole "tähtede õpetamise" aabitsaga, see on selline edasijõudnute aabits. Töötab ilmselt tugevate koolikatsetega klasside puhul jne.
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Pipa Teis Sept 13, 2011 11:24 pm

Mina olen ka niii hädas selle uue aabitsaga. Olen esimest aastat 1.klassi õpetaja ja kohe selline pähkel:D
Pipa
Pipa

Postituste arv : 6
Join date : 31/08/2011

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Pipa Teis Sept 13, 2011 11:24 pm

Laura kirjutas:Jup. Paljudel ilmselt samad mured. Iseenesest on avita lehel selle uue aabitsa tööplaan koos lisaideedega täitsa olemas (uhked lingid ja viited juures) aga muud ei oska aidata, meil oli õnn Anna ja Aadamaga edasi minna. Kuna olen väga värvitundlik inimene, siis seda tumedat aabitsat ei saakski lihtsalt ainult kujunduse pärast kasutada.... + lisan juurde, et ka autorid mainisid- tegu ei ole "tähtede õpetamise" aabitsaga, see on selline edasijõudnute aabits. Töötab ilmselt tugevate koolikatsetega klasside puhul jne.



Ma leidsin uue tööplaani, aga lisaideesid mitte. Kuidas ma neid leian?
Pipa
Pipa

Postituste arv : 6
Join date : 31/08/2011

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Laura Kolm Sept 14, 2011 3:41 am

Kas seal tööplaani paremas ääres ei ole mõnes kohas viited ja lingid? Kunagi piilusin, siis oli ikka sealsamas töökava peal ühes veerus need lisad.
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Avita uus aabits

Postitamine  hele Kolm Sept 14, 2011 4:27 am

Tööplaan on tõesti üleval ja aabitsa tutvustuse juures ka väga põnev "tulevikumuusika"-e-tund, mida me ilmselt ootama jäämegi, sest seda saab ilmselt uueks sügiseks. Aabits on pähkel, aga võiksime arutada ka matemaatika tööraamatu üle...Kas need tekstid on kõik õpetajale lugemiseks ja see lünktekstide täitmine, kus valikvastused on kirjas juba kirjatähtedega...Minu 23-st õpilasest loeb neid töökäske ja lünkharjutusi nii, et teised õpilased ka aru saavad, ainult1-2 õpilast.
hele
hele

Postituste arv : 2
Join date : 09/09/2011

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Laura Kolm Sept 14, 2011 4:33 am

hele kirjutas:Tööplaan on tõesti üleval ja aabitsa tutvustuse juures ka väga põnev "tulevikumuusika"-e-tund, mida me ilmselt ootama jäämegi, sest seda saab ilmselt uueks sügiseks. Aabits on pähkel, aga võiksime arutada ka matemaatika tööraamatu üle...Kas need tekstid on kõik õpetajale lugemiseks ja see lünktekstide täitmine, kus valikvastused on kirjas juba kirjatähtedega...Minu 23-st õpilasest loeb neid töökäske ja lünkharjutusi nii, et teised õpilased ka aru saavad, ainult1-2 õpilast.
Vot see raamat on minul ka. .... aga poliitiliselt korrektselt ei hakka ma selle teemal sõna võtma. Liiga palju oleks kaevelda..... Õppisime just kitsam/laiem.....jätsin õpikus selle koha lahti tegemata....ütleb jah lapsele palju mingi suvalise jõe laius midagi.... pildil ühelaiad....ja hea on õldse mõõta "laiust" jõega....dziisas,....Kirju ja kehvasti leitav jaotus on pealekauba veel...

Kui juba avita uute õpikute kallal oleme siis kiidan hoopis loodusõpetuse komplekti. Enda lapsel on, endal klassis pole aga tahaks....
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Kertuup Püh Okt 14, 2012 5:12 am

Mina õpetan ka Avita komplekti järgi.
Iseenesest mulle aabits meeldib, minu kahekümnest õpilasest oskavad kirjatähti 19, 1 vaene laps, ei tunne tähti 80% ulatuses.
Kertuup
Kertuup

Postituste arv : 4
Join date : 14/10/2012

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  evalota Esm Sept 30, 2013 9:13 am

Õpetan ka sel aastal Nukuteatri aabitsa järgi ja et ennekõike ise need kummalised Aabitsamaa tegelased selgeks saada, tegin nendega nn. tahvlitähestiku. Tõsi, tähestikuks saavad nad alles siis, kui kõik tähed õpitud. Praegu ootavad õppimata tähed oma tahvlile pääsu klassiuksel. Päris lahe oli vaadata, kuidas vahetundide ajal ka vanemate klasside õpilased neid tegelasi uudistasid.
https://app.box.com/s/ahlttn7sxbhyjc0e1qcl
evalota
evalota

Postituste arv : 23
Join date : 20/05/2012
Age : 44
Asukoht : Lääne-Virumaa

Tagasi üles Go down

Nukuteatri aabits Empty Re: Nukuteatri aabits

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects