Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arenguvestlustest

4 posters

Go down

Arenguvestlustest Empty Arenguvestlustest

Postitamine  Erle Püh Okt 30, 2011 4:27 am

Klassis on mul 23. õpilast (1. kl) ja ees ootab siis 23 vestlust, iseenesest ei kujutagi ette, kuidas asjad toimima hakkavad. Elan koolist 23km kaugusel (töötan maakoolis), mul on 1. klassis käiv laps, kes on peale kooli üksi kodus. Minu tunnid saavad läbi kell 2 päeval. Ilmselt ei ole neid vanemaid eriti palju, kes saaksid töölt ära tulla keset päeva. Need, kes on kodused, nendega ilmselt saame hakkama. Andsin juba enne I veerandi lõppu teada, et ees ootavad vestlused ja pakkusin omapoolse aja - kolmel päeval nädalas 14.00 - 15.00. Samas pakkusin välja, et võin vestelda ka nädalavahetusel linna raamatukogus - minu elukohast 5 min. tee kaugusel. Eeldan, et 2 kuu jooksul ikka käiakse perega linnas. Arvan, et II veerandi jooksul peaks ikka iga tööl käiv lapsevanem leidma aja, mil saaks kooli tulla. Korra õppeaasta jooksul oma lapse pärast koolis käia ei ole vast palju. Eelmisel aastal käis üks õpetaja korduvalt ja korduvalt peale 7. õhtul koolis vestlemas... Tema muidugi elas kooli kõrval...Ise mõtlen, et kas ma peaksin ka olema sellise asjaga nõus - kui minu poolt pakutud aeg koolis ei sobi ja linna nad ka ei tule. Arenguvestluste eest ju ei maksta sentigi, tööl käin oma kulu ja kirjadega. Oi jah...Arenguvestlustest 875498
Erle
Erle

Postituste arv : 17
Join date : 12/06/2011

Tagasi üles Go down

Arenguvestlustest Empty Re: Arenguvestlustest

Postitamine  Mariann Esm Okt 31, 2011 3:29 am

Mina elan koolist ca 35 km kaugusel. Ja olen asja julmalt lahendanud selliselt, et arenguvestluste ajad olen määranud kohe pärast enda tundide lõppu. Ei ole ma nõus sellega, et peaksin lapsevanematele nii palju vastu tulema, et oma kulude ja kirjadega õhtul veel korra seda vahemaad läbida.
Tegelikult, kui vanem on huvitatud arenguvestlusest, siis ta leiab aja. Ega linnaski pangad, maksuameti kontorid vms selle pärast kauem lahti ole, kui tööaeg ette näeb, et töötavad inimesed saaksid omi asju pärast oma tööaega ajada.
Annangi lapsevanemale võimaluse valida talle endale kaks enimsobivat aega vestlemiseks (annan aegadega teatised vanematele varem kätte), pärast tunde. Vanem kirjutab mulle need kaks sobivat aega, mina annan vanemale teada, milline neist aegadest veel nö vaba on. Minu senine praktika näitab, et kõik, kes huvituvad oma lapse käekäigust, on sobiva aja ka päeval leidnud. Kui aga vanem ei leia sobivat aega üldse (neid on max kaks mul olnud), saadan talle küsimustiku, mille lasen vanemal ära täita ja mulle tagasi saata, vestlen lapsega kahekesi ning pärast seda saadan vanemale kokkuvõtte asjast ja palun temapoolset kommentaari.
Kallid kolleegid, jääge eelkõige inimesteks, teie endi pere ka vajab teid ning lapsevanemad peavad ka hakkama mõistma, et õpetajal on õigus era- ja pereelule.
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Arenguvestlustest Empty Re: Arenguvestlustest

Postitamine  Kristella Esm Okt 31, 2011 6:24 am

Olen kuulnud, et vanemaga aitab kontakti leida ja arenguvestluseks ka sobiva aja leida see, kui ütlete, et lähete siis koju arenguvestlust tegema... Rolling Eyes .tavaliselt siis leitakse ikkagi sobiv aeg Smile
Kristella
Kristella

Postituste arv : 214
Join date : 17/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Arenguvestlustest Empty Re: Arenguvestlustest

Postitamine  Miia Esm Okt 31, 2011 7:41 am

Mina olen ka kõik arenguvestlused viinud läbi kohe pärast tunde. Senini pole veel olnud olukorda, kus lapsevanem ei saaks kohale tulla. Lastevanemate koosolekul saatsin ringi liikuma lehe, kus olid minu poolsed ajad ja nad valisid endale sobiva. Juhul kui tõesti need ajad ei sobinud, siis leidsime koos mõlemile sobiva aja.
Vaatan ahastusega kolleege, kes istuvad koolimajas õhtul kell kuus ja ootavad lapsevanemaid arenguvestlusele Arenguvestlustest 138149636 . Kusjuures pole harvad juhud, kus lapsevanem ei suvatse kohale ilmuda ega ka teatada, et ta ei jõua. Lihtsalt ei mahu pähe Exclamation
Ja et mitte õhtul lapsevanemalt "meeldivat" kõnet saada kell üheksa, ei ole ma andnud ka oma isiklikku telefoninumbrit. Selle asemel on e-mail ja toimib ideaalseslt. Kellel on tingimata vaja telefoni teel asju ajada, siis saavad helistada kooli telefonile TÖÖAJAL 77
Miia
Miia

Postituste arv : 41
Join date : 20/08/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Arenguvestlustest Empty Arenguvestlustest

Postitamine  Erle Nelj Nov 03, 2011 12:22 am

...siis olen minagi õigel teel. Ei kavatse töö nimel ohverdada oma isiklikku elu!
Erle
Erle

Postituste arv : 17
Join date : 12/06/2011

Tagasi üles Go down

Arenguvestlustest Empty Re: Arenguvestlustest

Postitamine  Miia Nelj Nov 03, 2011 1:41 am

Erle kirjutas:...siis olen minagi õigel teel. Ei kavatse töö nimel ohverdada oma isiklikku elu!

Õpetajana töötades teed seda nii kui nii... Arenguvestlustest 1199204803
Miia
Miia

Postituste arv : 41
Join date : 20/08/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Arenguvestlustest Empty Re: Arenguvestlustest

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects