Õpilase õpimapid

Go down

Õpilase õpimapid

Postitamine  Klj. Heidy on Laup Märts 10, 2012 9:55 pm

Tere!

Annan sel aastal üle oma 5. klassi ja saan sügisel uuesti alustada 1. klassiga.

Kuna selle lennuga ei saanud me päris hästi toimima head õpimapisüsteemi, siis tahaksingi küsida, ehk on teil mingeid ideid või nippe, kuidas korraldada hästi toimivaid õpimappe ja nende kontrolli.

Kas igal õpilasel on üks õpimapp kõikide ainete peale kokku või on igas aines erinev? Mida peavad lapsed oma õpimappi koguma ja kas selle kontrolliks ka mingeid lihtsaid, kuid toimivaid ideid olete leidnud?

Igasugused ideed õpimappide teemal on teretulnud.Juba ette tänades

Klj. Heidy
avatar
Klj. Heidy

Postituste arv : 63
Join date : 25/02/2012
Age : 39

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Õpilase õpimapid

Postitamine  Mariann on Reede Märts 16, 2012 3:50 am

Mina kasutan õpimapisüsteemi. Seda esiteks sel põhjusel, et muidu on jube kahju enda kulutatud ajast, mis ma olen erinevate töölehtede koostamiseks kulutanud ja samuti erinevatest õppevahenditest, mida lapsed ise koostavad, kui need prügikasti rändavad.
Olen süstematiseerimiseks ostnud nendesse kõvakaaneliste kiirköitjatesse erinevat värvi klambrid. Leppisime lastega kokku, millist ainet üks või teine klamber tähistab ja pean ütlema, et nad on üsna usinad mapitäitjad ja sorteerijad. Üsna tihti näen neid enda laua juures augurauda küsimas, et järgmine tööleht õpimappi panna.
Sellest õpimapist hindan ma aga ainult inglise keele osa. Sinna kogunevad minu koostatud kontrolltööd ja töölehed, laste enda koostatud ristsõnad õpitud sõnavara kohta, piltsõnastikud, mängud, sõnakaardid jms. Hindan selle aineosa süsteemsust õpimapis, tööde olemasolu ja sooritatust. Aga see hindamine on päris ajakulukas ettevõtmine, sest pean vajalikuks lapsele tema õpimapi kohta ka sõnalise tagasiside andmist - mis on hästi; mis mulle meeldib; soovitused, mis võiks paremini olla ning vajadusel soovitused ka süsteemi loomiseks; ja kahjuks pean osade õpilaste puhul välja tooma loetelu puuduolevatest materjalidest.
avatar
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 36

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Õpilase õpimapid

Postitamine  Mariann on Reede Märts 16, 2012 6:51 am

Tegelikult peaks ideaalis laskma lapsel endal teha ka sinna enda arengu analüüsi. Ehk siis peaks laps tooma välja oma tugevused ja arenguvajadused, aga kuna ma seda tööd teen ma nagunii enne arenguvestlusi, siis ei näe ma vajadust dubleerimiseks.
avatar
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 36

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Õpilase õpimapid

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 513 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on altperekai

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects