Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pidu vanematega

3 posters

Go down

Pidu vanematega Empty Pidu vanematega

Postitamine  liisumaa Reede Mai 23, 2014 6:42 am

Soovin mõtteid, millist mängu või ühistegevust viia läbi 1. klassi kevadpeol vanematega. Lapsed esinevad, aga eesmärk on pärast panna pered ka koos tegutsema (või rühmades), et nad saaksid paremini tuttavaks, et oleks ka lõbus. Suuri ettevalmistusi ei jõua teha.
Eriti meeldiks mõte, kui jagaksin pered nt 4-liikmelisteks rühmadeks ja siis nad peaks etteantud aja jooksul midagi koos tegema, pärast teistele tutvustama. Et saaks nalja ja oleks vahva tegijatel ja pärast ka pealtvaatajatel.
Tänan igasuguste mõtete eest!
liisumaa
liisumaa

Postituste arv : 9
Join date : 10/07/2013

Tagasi üles Go down

Pidu vanematega Empty Re: Pidu vanematega

Postitamine  Kristella Reede Mai 23, 2014 8:29 pm

Oma perepeol sellel aastal mõtlesid lapsed ise vanematele välja erinevad mängud (mul 2. klass), no natuke ikka pidin aitama ka, aga mängud olid inspireeritud toredatest telesaadetest nagu "Me armastame Eestit" ja "Palume lavale". 
Meil oli pildimiim, kus lapsed loosisid võistkonnad enne iga ülesande algust, igast perest pidi igas mängus vähemalt keegi esindatud olema. Võistkond seisis seljaga ekraani poole ja üks seletas.
Siis oli meil muusikatundmismäng, kus lapsed ostsid ise youtubest muusika (nimekiri oli juba varem valmis vaadatud) ning mängisid seda arvutist ette, kaks võistkonda pidid siis ära arvama, kes laulab ja mis on loo nimi. 
Ka oli meil kuulujutumäng, iga laps mõtles tunnis välja ühe kuulujutu, kaks valisime välja ja võistkonnad rääkisid siis oma liikmetele edasi. Selles mängus sai palju nalja.
Lisaks oli meil pallimäng, kus vanemad seisid võistkondades ringis (kordamööda). Õpilased olid läbi uurinud kogu 2. klassi materjali ja koostanud selle kohta küsimused. Vanematele natuke hirmus, et kas ikka teavad ikka kõikidele küsimustele õigeid vastuseid.
Eelmisel aastal mängisime aardemängu, kus looduses peitsime aardeid ja leidja sai selle endale või jagas teistega.
Samuti sellist mängu, kus üks lapsevanem seisis teiste ees, kirjutasime mõne kuulsa inimese nime paberile ja näitasime tema selja-kukla taga teistele. Lapsevanem pidi küsimuste abil välja selgitama, kes ta on. Küsimused tohtisid olla ainult sellised millele sai vastata ei või jah.
Loodan, et siit said mingeid mõtteid!
Kristella
Kristella

Postituste arv : 214
Join date : 17/06/2010
Age : 41

Tagasi üles Go down

Pidu vanematega Empty Re: Pidu vanematega

Postitamine  Laura Reede Mai 23, 2014 8:52 pm

Vana hea tutvumismäng on selline, et prindid paberid (ruudustikuga, ruudu sees  ülesanne ja tühi koht vastusele). Küsimuste stiilinäide siis: leia laps, kelle nimi hakkab S tähega, leia vanem, kelle laps mängib mõnda pilli, leia laps, kelle eesnimi hakkab sama tähega, kui vanemal,leia vanem kes oskab malet mängida, leia laps kellele meeldib kaalikas jne. Laps-vanem paaris. Siis saavad üksteist aidata ja igaühele jääb silme ette, kelle laps keegi on (sest minu just peetud kolmanda klassi peol ei pannud veel kõik vanemad kõiki lapsi täiskasvanutega kokku!).

Kui selgitus segane, küsi üle. Cool Teiste ideid? 
PS- see on väga vajalik teema! Iga kord nuputa ja nuputa...

Pidu vanematega Help2110
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Pidu vanematega Empty Re: Pidu vanematega

Postitamine  liisumaa Reede Mai 23, 2014 9:52 pm

Vahvad mõtted:) "Palume lavale" mängud käisid ka minu peast läbi (klassis lastega oleme neid tihti teinud. Ka kuulujuttu vanematega  teha tundub väga äge.Laura mängu olen  klassis lastega mänginud, aga laps+ vanem paaris on väga hea 1. klassis tehas, sest tõesti paljud ei tunnegi lapsi ja vanemaid (arvan, et sellest saab 1. mäng minul). Aitäh mõtte eest! Tore oleks kui tuleks veel ideid, kindlasti pakub see ka paljudele teistele huvi.
Ise olen teinud " Tähed muusikas" mängu: võistkonnad- emad+poisid ja isad+tüdrukud . Kordamööda avasime sõnu ja kui laul ära arvati, siis sai kogu võistkond endale selle laulu sõnad paberil,paar  mikrofoni kätte ja hakkasime laulma. Väga tore ja meeleolukas oli. Laulud olid tuntud ja kõigile teada.
liisumaa
liisumaa

Postituste arv : 9
Join date : 10/07/2013

Tagasi üles Go down

Pidu vanematega Empty Re: Pidu vanematega

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects