Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kui häält pole....

+4
Miia
Laura
Mariann
väike nõid
8 posters

Go down

Kui häält pole.... Empty Kui häält pole....

Postitamine  väike nõid Reede Sept 03, 2010 2:51 am

Kuidas anda kiirabi tõmbetuules lehvinud/külmetunud häälepaeltele? Mida teha kui vaja tööle minna, aga oled hääletu?

Tean, et sosistamine on kõige rängem, mida veel haigete häälepaeltega teha saab, aga kuidas saaks oma hääle ruttu tagasi?
väike nõid
väike nõid

Postituste arv : 34
Join date : 03/09/2010

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  Mariann Laup Sept 04, 2010 2:11 am

väike nõid kirjutas:Kuidas anda kiirabi tõmbetuules lehvinud/külmetunud häälepaeltele? Mida teha kui vaja tööle minna, aga oled hääletu?

Tean, et sosistamine on kõige rängem, mida veel haigete häälepaeltega teha saab, aga kuidas saaks oma hääle ruttu tagasi?

Mina olen abi saanud kõige tavalisematest kurgupastillidest, mida apteekides müüakse... Aga tegelikult oleks mõistlik siiski haigusleht võtta võimalusel. Häälepealed on õpetaja peamised töövahendid ja neid tuleb hoida kullahinnaga Kui häält pole.... 414849
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  Laura Laup Sept 04, 2010 3:48 am

Kui häält pole.... 198400 jup õige jutt kuigi kahtlustan, et puhtalt teooria (see kodus tervenemise osa).

Mina olen ka aastaid Strepsils Honey&Lemonit kasutanud kurguvalu puhul. Joogis sidrun ja mesi samuti. Aga keegi teab kindlasti veel tõhusamaid vahendeid, pange ikka agaralt kirja, see teema on selline ajatut tüüpi.
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  Miia Laup Sept 04, 2010 6:28 am

Ühel koolitusel soovitati häälepaelte hoidmiseks ja hääle taastamiseks kasutada astelpaju õli. Samuti pidi müügil olema astelpaju spray.
Eelmise aasta sügisel jäin ka häälest täiesti ilma. Proovisin igasuguseid rahvapäraseid ravimeid, samuti apteegist ostetud pastille ning isegi Jäägermeistrit Kui häält pole.... 825974 . Kahjuks ei toonud ükski vahenditest häält tagasi. Kõige paremaks abiks oli kaks päeva täielikku vaikimist (häälepaelad vajasid lihtsalt puhkust).
Miia
Miia

Postituste arv : 41
Join date : 20/08/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  maris Laup Sept 04, 2010 9:04 am

pisut suuremate laste puhul, kes oskavad juba rohkem iseseidvalt tööd teha (3.-4.klass) olen siis teinud vaikimise päeva. Ei räägi mitte ühtgi sõna-kõik tööjuhised ja ül kirjutan tahvlile. vajadusel pantomiim ka abiks. lastele on sellised päevad ülihästi mõjunud - nad on ise ka tunnis vaiksemad, ei julge ka rääkida ja sosistavad nii omavahel kui ka õpetajaga suheldes.
maris
maris

Postituste arv : 6
Join date : 04/09/2010
Asukoht : Tallinn

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  väike nõid Laup Sept 04, 2010 10:19 am

Kõige parem ravi on vaikida. Ravisin sooja tee/piima ja meega Kui häält pole.... 667511 , lisaks kurgupastillid ja juba on mind kuulda Kui häält pole.... 494334 .
Mul vedas, et olin reedel hääletu ja ainult 3 tundi vaja üle elada koos õpilastega, kuid siis saabus nädalavahetus.

Pole halba ilma heata. Mu kehene lapsuke oli mehest viimase 3 päevaga viimsegi raasukese välja pigistanud Kui häält pole.... 315495 , sest pidid kahekesi 3 pikka päeva veetma- mina tööl, mees haige lapsega kodus. Reede õhtupoolikul ei suutnud laps mõista, miks emme ei loe muinasjuttu talle enne sööki ja peale sööki, enne uinumist ja peale ärkamist. Tema õnn, et emme ei keela mitte midagi ja kui keelabki, siis teda nagunii ei kuule mitte keegi sõna otses mõttes Kui häält pole.... 266632 .
väike nõid
väike nõid

Postituste arv : 34
Join date : 03/09/2010

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  Martiina Teis Okt 05, 2010 8:34 am

Määrida kaela hanerasvaga ja jätta ööseks sall kaela Kui häält pole.... 46260 - toimib! Kui häält pole.... 386887 Häälepaelu aitab turgutada ka nn kägiaugu masseerimine.
Martiina
Martiina

Postituste arv : 12
Join date : 27/09/2010
Age : 40

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  smailer Püh Okt 10, 2010 2:18 am

Minu puhul oleks ka ilmselt kõige suuremaks abiks lihtsalt vaikimine... aga kahjuks on see just see üks asi, mida ma ei oska Kui häält pole.... 294166 Eelmisel õppeaastal tuli ette olukord, kus lapsed kuulasid mind ja ütlesid keset matemaatika tundi seepeale:"Ole nüüd palun tasa, sind on paha kuulata. Me saame ise ka asjadest aru." Ja kusjuures nad saidki iseseisvalt nii matemaatika tunni kui ka eesti keele tunni läbi viimisega hakkama. Mina olin küll klassis, aga seletamisel oli palju abi ühest minu klassi poisist, kes on loomult nutikam ja kiirem kui teised. Kui häält pole.... 215105 Lutsutasin paar päeva IslaMint imemistablette (maitse pole suurem asi) ja hääl oli nagu "vanadel headel aegadel" Kui häält pole.... 353509
smailer
smailer

Postituste arv : 29
Join date : 26/08/2010

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Kui hääl on ära

Postitamine  liiaop Nelj Juul 31, 2014 6:52 am

See postitus ei aita postituse sisetajat enam (4 a hiljem), aga võib olla abiks edaspidi teistele. 

Mina kasutasin oma 2.klassiga (sept-okt 2013) Eesti keele Instituudi lehel olevat kõnesünteesijat http://heli.eki.ee/koduleht/index.php/konesuentees
mõned sõnarõhud olid valed ja kummalise kuulda, aga klassis ei olnud 2 nädala jooksul (see oli kummaline häälepaelte põletik ilma valuta ja ilma hääleta) vähemalt vaikus, vaid vajadusel kostis korraldus kõlarites.
Programm võimaldab teksti eelnevalt ka salvestada (arvutisse), seega saab korduvad käsud/korraldused juba varem valmis mõelda.

Lapsed olid sel perioodil ise vaiksemad ja tähelepanelikumad, sest tihti oli eelnev tekst kustutatud ja korraldust ei korratud, pidi kohe kuulma ja reageerima. Smile Loomulikult oli suureks abiks tahvel ja kriit ning ka projektor, aga minule meeldis kuulda häälkäsklusi (isegi etteütlust teha).
liiaop
liiaop

Postituste arv : 6
Join date : 21/10/2011
Age : 55
Asukoht : Tallinn

Tagasi üles Go down

Kui häält pole.... Empty Re: Kui häält pole....

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects