Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Class Dojo

Go down

Class Dojo Empty Class Dojo

Postitamine  Klj. Heidy Esm Dets 08, 2014 5:06 am

Kasutan oma klassiga lisaks Stuudiumile ka sellist äppi nagu Class Dojo.
See küll teatud mõttes dubleerib Stuudiumi sissekandeid, aga on vahetum, kiirem ja mis peamine- lastele väga meeldib!

Põhimõtteliselt on Dojo nagu hoolsuse ja käitumise tagasisidestamine online kujul. Sinna võib teha igasugu sissekandeid, nii positiivseid kui negatiivseid. Ise saab kiitusi ja laitusi lõpmata kujul juurde lisada. Mina kannan positiivsete näidetena sinna nt olukordi, kus laps on vabatahtlikult valinud omale raskema ülesande, aidanud kaasõpilast õppetöös või abistanud õpetajat, lugenud läbi raamatu, on päeva lõpus tõstnud lauale oma tooli, käinud mõnel võistlusel või olümpiaadil jne jne. Negatiivsete sissekannetena nt aga juhtumid, kus laps on rääkinud inetusi (ropendanud), vahetunnis jooksnud, jätnud õppimata või oma asjad maha unustanud, tundi hilinenud jne jne. Iga plussi ja miinuse puhul saab õpetaja ise arvestada, mitu pluss- või miinuspunkti mingi teadaanne annab (võtab). Kel huvi, võin oma plussid-miinused kõik ette lugeda, aga usun, et igal õpetajal on piisavalt kogemusi ja piisavalt fantaasiat, et sinna omi tähelepanekuid sisse kanda.

Äpi eelis Stuudiumi ja E-kooli ees on see, et kogu tagasiside jõuab lapsevanemani reaalajas ja seda otse mobiilile. Kel pole nutitelefoni, saab sama programmi kasutada ka arvutis. Samuti lähevad kõik punktid ka lapse nutitelefoni ja ta näeb iga päeva lõpus, milline oli tema päev õpetaja silme läbi. Mina kasutan seda nt õpilase käitumise- ja hoolsuse hinnete märkimisel veerandi lõpus. Hea on ka see, et sinna saan teha sissekandeid igal ajal ja igal pool- tuleb vaid nutitelefoni kaasas kanda. Nt olen teinud sissekandeid ka kooli sööklas või ekskursioonil olles. Kui alla laadida ka Dojo Messenger, saab läbi selle korraga saata lastevanematele ka sõnumeid ja pilte, seda samuti kus iganes olles. Käisin nt oma klassiga Ballooniga lendamas ja isegi taevalaotuse all olles sain saata lastevanematele pilte reaalajast.

Õpilastele meeldib see äpp kahel põhjusel:
1) Iga laps saab sealt oma tegelaskuju (koletise), keda ta saab ise tuunida omale meelepäraseks. Tuunida võib seda kasvõi iga päev!
2) Olen teinud klassi seinale ka Monsterpreemia tabeli, mille nimel lapsed pingutavad, et olla eriti abivalmid, eriti püüdlikud, eriti hoolsad, eriti tublid kõiges. Nt leppisime me lastega koos kokku järgmised preemiapunktid:
Kui laps saab kokku 30 punkti, võib ta välja võtta oma esimese auhinna (saab valida õpetaja käest mõne ilusa kleepsu).
Kui saab kokku 50 punkti, saab ta sel päeval vahetundide ajal loa mängida oma mobiiliga.
Kui saab kokku 75 punkti, võib ta üheks päevaks ära vahetada oma istekoha, kusjuures teiste nõusolekut ei pea selleks küsima.
jne...
maksimaalselt 250 punkti aga annab käesoleva nädala jooksul õiguse võtta üks koolivaba päev (küll aga tuleb vajalikud õppimised kodus siiski ära õppida).

Tingimus auhinna saamisel on ka see, et kui õpilane tahab nt 50 punkti auhinda välja võtta, lähevad punktid nulli ja ta hakkab uue auhinna saamiseks punkte uuesti nullist alates koguma. Seega tuleb hoolikalt mõelda, kas tasub iga väikest auhinda kohe välja võtta või on mõistlikum edasi punkte koguda, et paremat auhinda saada.

Minu kogemused näitavad, et lapsed on pärast selle äpi kasutuselevõttu muutunud palju abivalmimaks ja hoolsamaks ja usun, et nii hoolsus- kui käitumishinded tulevad paremad kui varem. Kuid on ikka ka lapsi, kelle puhul on hea, kui nad suudavad oma punktiskaalal nullis püsida, pigem on rohkem miinuseid kui plusse. Aga õnneks on need üksikud erandid.

Dojo äpp on täiesti tasuta kõigile osapooltele, küll aga tuleb selleks esmalt õpetajal oma klass registreerida, seejärel paroolid välja printida. Paroolilehel on eraldi paroolid lastele ja lastevanematele koos lihtsate juhistega, kuidas edasi toimida.

Äpid leiate PlayStorest, kui panete otsingusõnaks ClassDojo (õpetajale ja lastevanematele) ja ClassDojo for Students (õpilastele) ning ClassDojo Messenger (kui tahate ka võimalust saata tasuta sõnumeid ja pilte).
Internetist leiate selle aadressilt https://www.classdojo.com/ (soovitan esmalt alustada just arvutis klassi registreerimisega). Ja juhendi leiate youtube´st https://www.youtube.com/watch?v=f23bnZaWHNE


Võibolla minu juhend tundus keeruline, tegelikult on see kõik imelihtne! 15


Heidy
Klj. Heidy
Klj. Heidy

Postituste arv : 63
Join date : 25/02/2012
Age : 44

Tagasi üles Go down

Class Dojo Empty Re: Class Dojo

Postitamine  Klj. Heidy Nelj Jan 21, 2016 9:12 am

Dojo areneb pidevalt. Nüüd on ta välja toonud uuenduse- iga nädal ilmub neil mõni armas õppevideo, mis motiveeriks ja julgustaks lapsi õppima ja koolis hakkama saama. Video esimene osa on nähtav sellelt lingilt: https://www.classdojo.com/bigideas/
Videol on keskseks tegelaseks Dojo maskotiloom Mojo, kes kurvastab, et ehkki talle kool algul väga meeldis, on tema jaoks matemaatika nüüd nii raskeks muutunud, et ta tahaks oma asjad pakkida ja alla anda. Kuid siis tuleb appi tema klassiõde, kes räägib põnevast teadusest... 
Ma kõike ette ei räägi, vaadake ise. Video on küll inglise keeles, kuid väga lihtsas keeles. Sobib näitamiseks igale vanuseastmele, vähemalt nii räägivad Dojo mentorid oma listis. Seda on näidatud ja positiivselt vastu võetud nii koolieelikute kui põhikooli lõpuklasside poolt. Seda enam siis algklasside poolt. Võluvaks teeb video see, et lapsel on väga lihtne end Mojo tegelaskujuga samastuda ja see paneb kaasa elama.


Järgmine video ilmub 24.jaanuaril (USA aja järgi). 


Kuna olen Dojo motiveerimisprogrammi ise kasutanud nüüd juba umbes 1,5 aastat ja olen sellest lummatud, siis võite küsimuste tekkimisel mulle julgesti kirjutada aadressil heidy.siirak@gmail.com või võtta ühendust FB teel.
Ma ei ole mingi maaletooja ega müügiesindaja vms. Mingit tasu ma sellega tegelemise eest ei saa. Keegi ei saa. Programm on tasuta! Olen lihtsalt entusiastlik inimene, kes Dojo poolkogemata avastas, klassis proovimiseks kasutusele võttis ja hea meelega seda pisikut teistelegi nakataks. Smile 15
Klj. Heidy
Klj. Heidy

Postituste arv : 63
Join date : 25/02/2012
Age : 44

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects