Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meetodid tähtede/häälikute õpetamiseks, häälimiseks. Häälimine, häälik, täht, eesti keel.

Go down

Meetodid tähtede/häälikute õpetamiseks, häälimiseks. Häälimine, häälik, täht, eesti keel. Empty Meetodid tähtede/häälikute õpetamiseks, häälimiseks. Häälimine, häälik, täht, eesti keel.

Postitamine  Laura Laup Sept 28, 2013 2:08 am

Sai pikk pealkiri. Aga mõte siis selline- paneme siia kokku head meetodid, tunnis kasutatavad mängud ja nipid, et laps saaks selgeks häälimise, häälikupikkused, häälikud ise. Esimese klassi esimese poole teema.

1) Klassi ees seisev õpetaja aitab lastel kaasa häälida, ise "viskab" hääliku õhku (käega viskamisliigutust tehes iga hääliku juures). Laps püüab selle hääliku kinni. Iva- esiteks on selline häälimine lõbus ja vaheldusrikas, teiseks saab laps koos klassi ja õpetaja toega häälimist harjutada, kolmandaks toimib veidi ka liigutamispausina.

2) Sarnaselt idee 1.ga võib õpetaja visata häälikud õhku või lihtsalt laps kujutleb sõna enda ette õhku. Seejärel hakatakse sõnu häälik haaval enda peale laduma. Alguses vajab harjutamist, selgeks saades ei pea õpetaja isegi enam ette näitama, kuhu kehal häälik panna (tegelikult ei peaks üldse, kuna häälikutel pole "kindlat kohta" kehal, aga selliselt koos tehes on alustamine lapsele kergem).

3) Kunstitunnis joonistate lastega kala. Sellise suure, selgelt eristatava pea ja suure sabaga. Teete ilusaks ja lõikate kolmeks. Kui laps kuuleb häälikut sõna alguses, tõstab kala pea, kui keskel, kere ja kui lõpus, saba. Lisaideena käis üks tubli noor õpetaja välja, et pea/kere/saba võiks olla eri värvi (et õpetajal oleks kergem silmaga klassis vastuseid haarata).
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects