Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Matemaatikaga seotud mängud

3 posters

Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Laura Reede Juun 18, 2010 10:22 pm

2-3 klass

1) Arvubingo.
Vana hea tunnitäitja.
Mina kasutan peastarvutamise harjutamiseks. Esimesed 2x on vaja pikemalt aega, et mängu selgitada- edasi piisab kui lehed (mis mul alati tehtekaartide juures valmis prinditud on) kätte jaotad ja saabki mäng alata.
Vaja: bingoruudustikku igale lapsele (Kopeeri siit kui soovid-väike ruudustik / suur ruudustik ), tehtekaarte (2+3; 7-4 jne. Vastavalt vanusele).
Mäng: Lase lastel kätte jagada igaühele üks bingoruudustik. Seni kirjuta ise tehtekaartide tagant tahvlile tehete vastused (ruute on 9, vastuseid peaks olema vähemalt 10 või rohkem- olenevalt sellest, palju võitjaid sa saada soovid- mida lähemal on ruutude arv tahvlil olevate numbrite arvule,seda rohkem võitjaid). Lapsed kirjutavad endale tahvlilt vabal valikul igasse ruutu ühe vastuse (sama arvu 2x kasutada ei või).
Mängu käik- sina näitad tehtekaarte, lapsed tõmbavad vaikselt oma bingo peal vastuse maha. Kes saab terve välja maha tõmmatud, hõikab (tõustes kui soovid) BINGO! Mina pisematel lasin ikka üle poole klassil võita enne kui järgi jätsin (või kuni kelle helises).

2) Laevade pommitamine.
Matemaatikaga seotud mängud 6h7pmq

3) Mäng "Salakiri"

Vahendid: Õpetaja poolt paberile valmistatud suur tabel tähestikuga, kus igale tähele vastab oma number:

a = 1---h = 6 ---m = 11 ---s = 16 ---ä = 21

b = 2 ---i = 7 ---n = 12 ---t = 17 ---ö = 22

d = 3 ---j = 8 ---o = 13 ---u = 18 ---ü = 23

e = 4 ---k = 9 ---p = 14 ---v = 19

g = 5--- l = 10 ---r = 15--- õ = 20

Õpetaja kirjutab tahvlile ülesanded, mida õpilastel tuleb lahendada ja iga saadud vastuse jaoks leida tahvlile paigutatud tabelist vastav täht. Need tähed kirjutatakse vihikusse kõrvuti ning saadakse niiviisi mingi sõna või lühike lause. Kes selle kõige kiiremini leiab, on võitja. Võib ka niisama nuputusülesannetena teha kiirematele.

Näiteks:
1)100 - 99 (= 1; a)
2)30 : 2 (= 15; r)
3)8 + 11 (= 19; v)
4)6 ∙ 3 (= 18; u)
5)25 - 8 (= 17; t)
6)10 : 10 (= 1; a)
7)24 : 2 (= 12; n)


Tähtedest saadakse sõna: a r v u t a n.


Viimati muutis seda Laura (Teis Juun 21, 2011 8:37 pm). Kokku muudetud 4 korda
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Re: Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Laura Reede Juun 18, 2010 10:24 pm

1-2 klass


Tänase õhtuga sai valmis selline mäng. (Matemaatika, +/- 20 piires).


Mängu alusteks on suured kolmnurgad (mis on omakorda jagatud kolmnurkadeks).
Suur alus ; väike alus (2tk. ühel lehel). (lõikad välja ainult suure kolmnurga välisjooni mööda)

Siis on veel 2 lehte arvude, "pluss", "miinus" kirjaga. Tumedal põhjal arvud ja märgid on tehetes kasutamiseks, heledal põhjal olevad arvud on kolmnurga tippu vastuse valimiseks.

Heledad "nupud" ; tumedad "nupud". (lõikad välja kõik pisikesed kolmnurgad eraldi)

Mäng ise käib siis nii- laps valib endale heleda kolmnurga (näiteks arvuga 11). Paneb selle oma suure aluse tippu. Kõikidel ridadel peab ta saama kokku kas liitmise, lahutamise või mõlema tehte kombineerimisel sama arvu, mis on ta kolmnurga tipus. (Järgmine rida siis tipust allpool võib välja näha selline: 9-2+4 jne.)

Matemaatikaga seotud mängud 2w20m00

Kahekesi mängides veelgi raskem. Käike tehakse kordamööda, põnevus seisneb siis selles, et numbreid ja tehtemärke ikka sama palju ja teisele ei pruugi jaguda seda, mida ta tahaks. Võidab see, kumb oma kolmnurga ära täita oskab.

Prindi tugevale paberile või kileta, püsib kauem.

Kui tahad lihtsalt arvutusoskust arendada, võib teha ka alt-üles/ülevalt alla arvutamist (töövihikutes just nii ongi tavaliselt).

NT: valin tippu arvu ____11 . Mõtlen kuidas saaksin selle alla sobiva tehte....
välja mõtlesin ja lisan 7 pluss 4. Nüüd pean leidma, mis tehe annab vastuseks 7...
tean! Lisan 7 alla 8 miinus 1 Nüüd on nelja all juba 1 olemas.... mis tehtega saaksin sellest 1-st nelja? jaa! ---pluss 3 jne.

Või alt üles:
8-2+2+3
-= = =
-6 4 5
--- +
--2 9
---+
--11
Kui teed samad kolmnurgad käsitsi ja suuremalt, saab kasutada ka tahvlile tahvlinätsuga panekuks. Kindlasti lastele meeldiks oma käega panna neid tehteid üles.


Viimati muutis seda Laura (Reede Veeb 17, 2012 5:36 am). Kokku muudetud 1 kord
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Re: Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Laura Kolm Sept 15, 2010 1:05 am

1 klass
*10 piires liitmine.

Igal lapsel on kaardike, mis on joonistatud kaherealiselt. Ülemises reas on ruutudesse kirjutatud numbrid 1 - 9 läbisegi. Nende alla on tühjad ruudud. Samuti on igal õpilasel ümbrik numbritega 1 - 9.
Õpetaja annab igale õpilasele kaardi ja ümbriku. Käskluse peale hakkavad kõik tühje ruute täitma nii, et ülemise ja alumise rea summa oleks 10. Võidab see, kes täitis kõik ruudud õigesti ja kiiresti. (Täiendada võib mis tahes arvuni.)
3
5
7
2
4
6
9
8
1
*Kalapüük
Enda valitud tehetega (saab teha lihtsamat ja keerulisemat, sobilik väiksema klassikomplektiga)
Paberile on joonistatud järv. Seal ujuvad kalad (aplikatsioonid). Üks õpilane kutsutakse järve äärde. Ta võtab kala, loeb selle pöördelt ülesande ja vastab kohe. Kui ta jõuab enne vastata, kui keegi klassist tõstab käe, saab ta kala endale. Kui eksis saab kala endale see, kes vastas õigesti.


*Hulgad
Muusika mängib, lapsed liiguvad vabalt ruumis. Muusika katkedes hüüab õpetaja numbri. Lapsed grupeeruvad vastavalt sellele. (Kui soovid harjutada õpetaja hääle kuulamist siis jätad muusika ära ja ütled mõistlikult vaikse häälega soovitud arvu. Kes ei kuule, ei saa ka õiget hulka moodustada.
Harjutab nii tähelepanu kui ka hulkade moodustamist. Võib lisada juurde, et need lapsed kes ei saa korrektset hulka moodustatud, istuvad kohale.


*Kiirarvutajad
Tahvlile kirjutatakse arvude tulp (7 8 9 6 7 4). Tahvli juurde kutsutakse 2 õpilast, üks õpilane liidab arve ülevalt alla ja teine õpilane alt üles. Võidab see, kes esimesena vastuse kirjutab (ütleb). Kergem on tehet järgmisele paarile muuta, kui arvud on paberkaartidel ja saad ära vahetada vaid mõne arvu.
Võib teha rühmadena- võidab see rühm, kelle kõik võistlejad kordamööda on tahvli ees käinud. (vajab õpetaja kiiret reageerimist vastustele ja uue arvurea tegemisel).


*Kelle käes on vastus?
Numbrikaardid 1...10 (11...20) vastavalt õpilaste arvule.
Õpetaja annab igale õpilasele ühe numbrikaardi. Seejärel esitab ta suuliselt klassile ülesandeid, näiteks: "4 2". Need õpilased, kelle käes on kaart numbriga "6" tõstavad selle üles. Üks õpilane vastab: "4 2 = 6".


Selle postituse mängude ideed (ajaga enda kohanduse saanud) "Matemaatikamängud lasteaias ja esimeses kooliastmes" Küllike Kütimets
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Täringumängu alus 2

Postitamine  Laura Laup Okt 29, 2011 7:33 am

Panin siia kunagi arvumaja (kahe täringuga arvutamiseks. Minul on need lahedad läbipaistvad täringud klassis, kus on suurema sees pisike ja nii on väge lihtne mul endal aga saab ka muudmoodi, peaasi, et täringud on).

Kuna enda klassi lastel said arvumajad juba väga tuttavaks aga 12 piires arvutamist tahaks ikka veel harjutada, tegin uue mängualuse (sobib hästi printida 2 tk ühele A4 lehele):
Matemaatikaga seotud mängud 6zv8js

Mäng käib siis nii, et laps veeretab 2 täringuga (saab ka hästi paaris, kordamööda veeretades mängida). Saab nt. 2 ja 6. Siis ta valib kas ta värvib oma lehtedel ära ühe 2 ja ühe 6 või arvutab summa kokku ja värvib ära ainult 8. Lõpus kui laps veeretab 2 ja 2 aga tal on nt nii kahed kui neljad täis juba, läheb lihtsalt veeretamise kord teisele (või kui mängib üksi, veeretab uuesti).


Viimati muutis seda Laura (Laup Jan 07, 2012 6:52 am). Kokku muudetud 1 kord
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Matemaatilised trikid

Postitamine  Laura Laup Nov 26, 2011 8:34 am

Matemaatikaga seotud mängud Matetr12

Lase lastel mõelda üks number ühest sajani (kui klassis teha, siis las kirjutavad seda numbrit kusagile, valida saab 1 korraga ainult 1 numbri)
Näita järjest kõiki kaarte. Küsi kas teie number on sellel kaardil. Kui on, siis jäta meelde ruudustiku esimene arv, kui pole, ära jäta. Kui järgmisel korral öeldakse, et tema arv on vastaval kaardil, liida see arv ka eelmiste arvude summale. Kui kõik kaardid näidatud ja kõigi "jaa" vastusega kaartide esimesed arvud omavahel liidetud, ongi see arv, mida lapsed kirjutasid.


Vanuse arvamine:
Lase vastajal korrutada tema vanuse esimene number viiega
Liitku kolm
Korrutagu arv kahega
Liitku tema vanuse teine number ja las ta ütleb sulle selle arvu
Lahuta 6 ja saadki vanuse

Kontroll: 3*5=15 15 3=18 18*2=36 36 1=37 ütlen 37, teine lahutab 6 ja ongi vastus 31
EI TOIMI ALLA 10 aastase katseisikuga


Sõrmedel üheksaga korrutamine:
Tõsta üles kõik oma 10 sõrme. Kui tahad nt 9*7 siis hakkad pöidlast alates lugema seitsmeni, seitsmenda sõrme paned alla (see on siis teise käe teine sõrm).
Need sõrmed, mis jäid ettepoole seda sõrme püsti, on kümnelised ja teisel pool langetatud sõrme on ühelised. Ehk siis seitsmega- 6 kümnelist ja teisele poole langetatud seitsmendat sõrme jäi 3 sõrme veel püsti, 3 ühelist- 63


Arva ära kõigi klassi laste pakutud arv!
Hea teha nt millegi peale, mida nad teha ei taha. Kui mina arvan ära teie arvu, teete ... Very Happy (anna siis aega neile ÕIGE vastus arvutada)
Valigu arv 1-20
Korrutagu kahega
Liida 6 ja jaga kahega
Lahuta originaalnumber praegusest
Tee mõtlemise nägu ja paku vastuseks kolm

Või las mõtlevad numbri 1 ja 10 vahel
Korrutagu kahega (või liitku sama palju juurde)
Lisagu kuus
jagagu kahega (kaheks võrdseks osaks)
Lahuta saadud arvust originaalarv
Tee mõtlemise nägu ja paku vastuseks kolm


Viimati muutis seda Laura (Laup Jan 07, 2012 6:51 am). Kokku muudetud 1 kord
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Re: Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Laura Kolm Jan 04, 2012 7:25 am

Loogika arendamiseks ja koordinaatvõrgustikus orienteerumiseks hea mäng (autode alusele panek on suur osa õppeprotsessist, ärge seda lastele ette tehke!).
Netis olemas ka online variant sellest mängust Smile
Mäng wordina (et te saaks muuta ise nagu vaja), mina lamineerisin enda oma ära.

http://www.box.com/s/9ozx1a6lgp7a99bqulk4

Matemaatikaga seotud mängud 20im38


Viimati muutis seda Laura (Kolm Aug 08, 2012 5:57 am). Kokku muudetud 1 kord
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty SOMA kuubik

Postitamine  Laura Kolm Veeb 01, 2012 12:18 am

Ing. keelsena otse üle toodud (aidake eesti keelse nimetusega) SOMA kuubik. Hea teha puidust aga saab ka suvalisi ühesuuruseid plastklotse superliimiga üksteise külge liimides teha. (et lapsel lihtsam oleks ruumilist pilti luua võiks teha ühevärvillise). Ühe suure kuubiku tegemiseks oleks vaja 27 ühesuurust pisikest kuubikut.

Kuubik ise Matemaatikaga seotud mängud 314m5v4bqQL._SL500_AA300_Aitab kindlasti tugevalt arendada ruumilist taju. Ja on vahva veel lisaks.

Kuidas teha "alusklotse"

http://www.minds-in-bloom.com/2009/10/make-soma-cube.html

Link tohutute somakujunditega (järgi tegemiseks). Üleval menüüribal saad järgmise komplekti valida, kokku kujusid...ikka palju.

http://rachellynette.visibli.com/c09e833df10f7959/?web=353605&dst=http://www.fam-bundgaard.dk/SOMA/FIGURES/FIGURES.HTM


Viimati muutis seda Laura (Kolm Aug 15, 2012 9:13 pm). Kokku muudetud 1 kord
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Cubico

Postitamine  Laura Kolm Aug 08, 2012 5:51 am

Kunagi montessori temaatikasse süvenedes olen endale sellesse kausta salvestanud cubico mängu. Lehte kahjuks ei tea, guugeldades sama mängu ei leia enam Matemaatikaga seotud mängud 524173 Aga kuna mäng on superlahe, jagan seda teiega ka (mina tegin puklotsidele selle mängu, lisas on aga pildid paberile printimiseks).

Sobilik alates teisest klassist (esimesele ilmselt liiga raske).

Mängu mõte:

Valid endale mõne värvi, keerad kõik klotsi sama värvi küljed "näoga" enda poole.

Nüüd pead sättima kõik klotsid omavahel sedasi süsteemi, et iga rea esimesed 2 arvu moodustavad liitmisel kolmanda arvu. Ja nii peab lahendatud mõistatus jooksma igas reas kokku. Segane skeem:
Matemaatikaga seotud mängud 5bck7o

Klotsidel olevad arvud: (värvid võid ise valida, mina annan lihtsalt ühele värvile sovivad arvud. Kui Sina asendad kollase sinisega, ja sinise mustaga, ei juhtu midagi hullu)
Punased küljed: 1, 18, 28, 17, 24, 52, 23, 34, 11
Kollasel küljel olevad arvud: 21, 12, 7, 24, 19, 22, 9, 15, 43
Sinisel: 5, 3, 2, 13, 8, 10, 4, 6, 1
Oranžil: 13, 27, 4, 16, 11, 7, 6, 14, 10
Lillal: 14, 2, 13, 12, 5, 18, 15, 17, 32
Rohelisel: 33, 14, 19, 9, 16, 5, 25, 8, 3

VÕI kui tahad paberist teha:

Matemaatikaga seotud mängud Cubico18

Matemaatikaga seotud mängud Cubico17

Matemaatikaga seotud mängud Cubico16

Matemaatikaga seotud mängud Cubico15

Matemaatikaga seotud mängud Cubico14

Matemaatikaga seotud mängud Cubico13

Matemaatikaga seotud mängud Cubico12

Matemaatikaga seotud mängud Cubico11

Matemaatikaga seotud mängud Cubico10

Minu kuubikud:

Matemaatikaga seotud mängud 2us8ytg

Edit- leidsin! Aitäh lehele http://www.montessorimaterials.org/Math/Cubico.pdf
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Üles/alla, vasakule/paremale

Postitamine  Laura Nelj Aug 23, 2012 5:29 am

Vana hea ruudulisel paberil liikumise mäng. Alguses näitab õpetaja tahvlil ette, mida ruutudel liikumine tähendab (liigud joont mööda) ja siis lasete lapsel täpi teha vihikusse/paberile.
Õpetaja hakkab lugema käsklusi, laps liigub enda paberil. Kokku saab õige liikumise korral pildi. Lisaks pealkirjas mainitud suundadele õpetab see mäng ka seda, et kui töö käib, ei tohi teisi segada (kui keegi hakkab küsima kohast, kus tema pooleli jäi, läheb kõigil sassi).

Näide:
Matemaatikaga seotud mängud 153xpue

Teised pildid:
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qdXR0ZHJBOUI2UnM
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty 1/2 1/4, sõna väärtuse arvutamine

Postitamine  Laura Nelj Aug 23, 2012 5:37 am

Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Esimesele klassile, matemaatika mäng, lauamäng

Postitamine  Laura Laup Sept 01, 2012 5:41 amViimati muutis seda Laura (Laup Sept 01, 2012 6:40 am). Kokku muudetud 1 kord
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Sajatabel, matemaatika mängud, esimene klass, teine klass

Postitamine  Laura Laup Sept 01, 2012 5:48 am

Matemaatikaga seotud mängud Naides10

Sajatabel on siis selline tabel, kus on arvud sajani Very Happy kasulik nii arvujada kui kümnete adumiseks.
Mäng käib nii: annad lapsele kätte tühja ruudustiku sajaga :
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qOVRaM3dteTQ1cXc
siis annad lapsele ette tehete hunniku. No, hea küll, tulba. Näiteks nagu esimesel pildil siin postituses.
Siis hakkab laps vastuseks olevaid ruute värvima. Kui värvib õiged arvud, saab kokku pildi. Erinevad pildivõimalused siin:
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qLTNTMDIyQkJjZk0
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qOTA0WnZVRHlTNUk
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qTUFibFZkODNQNnM
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qb0JtQlF6eExEYlk
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qdTljcERVeEQxdmM

Jaksu tehete nuputamisel! Kui mõne pildi tehted valmis saate, pange ikka siia vastuseks ka! Aitäh Smile
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Murdude pildid, murrud

Postitamine  Laura Esm Okt 15, 2012 5:20 am

https://www.box.com/s/q10uval8wgphasa6en9f
https://www.box.com/s/0n947pa2jf4hk57cpa52
https://www.box.com/s/dkiev7ig238mwcain53e
https://www.box.com/s/ybfvfipdylsg3jrvqh5u
Lingil avanevad pildid murdude"kookidest"- ring jagatud vastavaks murruks, võib lahti lõigata, lamineerida või niisama näitlikustamiseks võtta.

Näide:
Matemaatikaga seotud mängud 2up8zle


Allikas:http://www.moveitmaththesource.com/realfractions/realfractionspb.html
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Re: Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Mariann Püh Sept 29, 2013 3:59 am

3. klass
Lõin mängu 100 piires liitmise ja lahutamise kinnistamiseks. Mängus on nii ühekohalise arvu liitmist kahekohalisele, ühekohalise arvu lahutamist kahekohalisest kui ka kahekohaliste arvude liitmist ja lahutamist ning enamik neist sisaldavad liitmist-lahutamist üleminekuga ühest kümnest teise.

https://docs.google.com/file/d/0B4kpwJSuJJwURUY3YnRJN2NTVG8/edit?usp=sharing

Lõika mäng mööda välimisi piirjooni välja, kleebi pikkupidi pooleks, nii et ühele poole jääb küsimus ja teisele poolele vastus. Lõika kaardid lahti.
Jaga kaardid lastele. Õpilane võtab endale kaardid ette nii, et tema poole jääb vastusega pool (MINUL ON-pool). Õpetaja küsib enda kätte jäänud kaardilt küsimuse, pärast mida keerab samuti vastusega poole ette. Õpilane, kellel on õpetaja poolt esitatud küsimuse vastus, loeb kaardilt oma vastuse (nt MINUL ON 2) ning seejärel pöörab oma kaardi teistpidi ning küsib oma küsimuse.

Kui mängu selgituses midagi segaseks jäi, andke aga teada. Püüan ennast paremini väljendada Matemaatikaga seotud mängud 198400
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 41

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Diffy- matemaatikamäng teisele, kolmandale klassile

Postitamine  Laura Nelj Okt 31, 2013 9:50 pm

Leidsin netist sellise toreda mängu (Online kujul. Aga andis kenasti paberile ka teha).
Matemaatikaga seotud mängud Dissy_10
Vaja siis joonistada antud ruudustik (või printida siit). Mina tegin a3 paberile suurelt ja kiletasin ära, siis saavad lapsed vildikaga arvud kirjutada ja jälle puhtaks pühkida ja jälle teha...
Mäng ise käib nii, et kirjutad nelja nurka arvud, liidad kokku ja kirjutad nende kahe ringi keskel olevasse ringi vastuse. Ja nii järjest sissepoole (n: liidan  mustad 3 ja 14, kirjutan tühja sinisesse ringi 17)

Liitmisel pole arvude suurus tähtis, lahutamise puhul (tegin ühe aluse, kus keskel on + ja teise, kus keskel -) peaks olema nurgaarvud suuremad, kui 20.

Küsige juurde, kui aru ei saanud, hea mäng arvutamise harjutamiseks (saab laps ka üksi mängida)
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Re: Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Laura Esm Nov 04, 2013 9:59 am

Matemaatikaga seotud mängud Tgalus10Matemaatikaga seotud mängud Tangra10
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Lego lauamäng

Postitamine  Kristella Püh Nov 24, 2013 4:55 am

Mängimiseks läheb tarvis pisikesi lego klotse ja täringut.
Lae alla lingilt: https://app.box.com/s/poyg72yavp3mg9qy30xz

Näide (ära seda kopeeri, vähendatud kvaliteediga pilt)
Matemaatikaga seotud mängud 25j9gmr
Kristella
Kristella

Postituste arv : 214
Join date : 17/06/2010
Age : 41

Tagasi üles Go down

Matemaatikaga seotud mängud Empty Re: Matemaatikaga seotud mängud

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects