Matemaatikaga seotud mängud
3 posters
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
Matemaatikaga seotud mängud
2-3 klass
1) Arvubingo.
Vana hea tunnitäitja.
Mina kasutan peastarvutamise harjutamiseks. Esimesed 2x on vaja pikemalt aega, et mängu selgitada- edasi piisab kui lehed (mis mul alati tehtekaartide juures valmis prinditud on) kätte jaotad ja saabki mäng alata.
Vaja: bingoruudustikku igale lapsele (Kopeeri siit kui soovid-väike ruudustik / suur ruudustik ), tehtekaarte (2+3; 7-4 jne. Vastavalt vanusele).
Mäng: Lase lastel kätte jagada igaühele üks bingoruudustik. Seni kirjuta ise tehtekaartide tagant tahvlile tehete vastused (ruute on 9, vastuseid peaks olema vähemalt 10 või rohkem- olenevalt sellest, palju võitjaid sa saada soovid- mida lähemal on ruutude arv tahvlil olevate numbrite arvule,seda rohkem võitjaid). Lapsed kirjutavad endale tahvlilt vabal valikul igasse ruutu ühe vastuse (sama arvu 2x kasutada ei või).
Mängu käik- sina näitad tehtekaarte, lapsed tõmbavad vaikselt oma bingo peal vastuse maha. Kes saab terve välja maha tõmmatud, hõikab (tõustes kui soovid) BINGO! Mina pisematel lasin ikka üle poole klassil võita enne kui järgi jätsin (või kuni kelle helises).
2) Laevade pommitamine.

3) Mäng "Salakiri"
Vahendid: Õpetaja poolt paberile valmistatud suur tabel tähestikuga, kus igale tähele vastab oma number:
a = 1---h = 6 ---m = 11 ---s = 16 ---ä = 21
b = 2 ---i = 7 ---n = 12 ---t = 17 ---ö = 22
d = 3 ---j = 8 ---o = 13 ---u = 18 ---ü = 23
e = 4 ---k = 9 ---p = 14 ---v = 19
g = 5--- l = 10 ---r = 15--- õ = 20
Õpetaja kirjutab tahvlile ülesanded, mida õpilastel tuleb lahendada ja iga saadud vastuse jaoks leida tahvlile paigutatud tabelist vastav täht. Need tähed kirjutatakse vihikusse kõrvuti ning saadakse niiviisi mingi sõna või lühike lause. Kes selle kõige kiiremini leiab, on võitja. Võib ka niisama nuputusülesannetena teha kiirematele.
Näiteks:
1)100 - 99 (= 1; a)
2)30 : 2 (= 15; r)
3)8 + 11 (= 19; v)
4)6 ∙ 3 (= 18; u)
5)25 - 8 (= 17; t)
6)10 : 10 (= 1; a)
7)24 : 2 (= 12; n)
Tähtedest saadakse sõna: a r v u t a n.
Viimati muutis seda Laura (Teis Juun 21, 2011 8:37 pm). Kokku muudetud 4 korda
Re: Matemaatikaga seotud mängud
1-2 klass
Tänase õhtuga sai valmis selline mäng. (Matemaatika, +/- 20 piires).
Mängu alusteks on suured kolmnurgad (mis on omakorda jagatud kolmnurkadeks).
Suur alus ; väike alus (2tk. ühel lehel). (lõikad välja ainult suure kolmnurga välisjooni mööda)
Siis on veel 2 lehte arvude, "pluss", "miinus" kirjaga. Tumedal põhjal arvud ja märgid on tehetes kasutamiseks, heledal põhjal olevad arvud on kolmnurga tippu vastuse valimiseks.
Heledad "nupud" ; tumedad "nupud". (lõikad välja kõik pisikesed kolmnurgad eraldi)
Mäng ise käib siis nii- laps valib endale heleda kolmnurga (näiteks arvuga 11). Paneb selle oma suure aluse tippu. Kõikidel ridadel peab ta saama kokku kas liitmise, lahutamise või mõlema tehte kombineerimisel sama arvu, mis on ta kolmnurga tipus. (Järgmine rida siis tipust allpool võib välja näha selline: 9-2+4 jne.)

Kahekesi mängides veelgi raskem. Käike tehakse kordamööda, põnevus seisneb siis selles, et numbreid ja tehtemärke ikka sama palju ja teisele ei pruugi jaguda seda, mida ta tahaks. Võidab see, kumb oma kolmnurga ära täita oskab.
Prindi tugevale paberile või kileta, püsib kauem.
Kui tahad lihtsalt arvutusoskust arendada, võib teha ka alt-üles/ülevalt alla arvutamist (töövihikutes just nii ongi tavaliselt).
NT: valin tippu arvu ____11 . Mõtlen kuidas saaksin selle alla sobiva tehte....
välja mõtlesin ja lisan 7 pluss 4. Nüüd pean leidma, mis tehe annab vastuseks 7...
tean! Lisan 7 alla 8 miinus 1 Nüüd on nelja all juba 1 olemas.... mis tehtega saaksin sellest 1-st nelja? jaa! ---pluss 3 jne.
Või alt üles:
8-2+2+3
-= = =
-6 4 5
--- +
--2 9
---+
--11
Kui teed samad kolmnurgad käsitsi ja suuremalt, saab kasutada ka tahvlile tahvlinätsuga panekuks. Kindlasti lastele meeldiks oma käega panna neid tehteid üles.
Viimati muutis seda Laura (Reede Veeb 17, 2012 5:36 am). Kokku muudetud 1 kord
Re: Matemaatikaga seotud mängud
1 klass
*10 piires liitmine.Igal lapsel on kaardike, mis on joonistatud kaherealiselt. Ülemises reas on ruutudesse kirjutatud numbrid 1 - 9 läbisegi. Nende alla on tühjad ruudud. Samuti on igal õpilasel ümbrik numbritega 1 - 9.
Õpetaja annab igale õpilasele kaardi ja ümbriku. Käskluse peale hakkavad kõik tühje ruute täitma nii, et ülemise ja alumise rea summa oleks 10. Võidab see, kes täitis kõik ruudud õigesti ja kiiresti. (Täiendada võib mis tahes arvuni.)
3 | 5 | 7 | 2 | 4 | 6 | 9 | 8 | 1 |
*Kalapüük
Enda valitud tehetega (saab teha lihtsamat ja keerulisemat, sobilik väiksema klassikomplektiga)
Paberile on joonistatud järv. Seal ujuvad kalad (aplikatsioonid). Üks õpilane kutsutakse järve äärde. Ta võtab kala, loeb selle pöördelt ülesande ja vastab kohe. Kui ta jõuab enne vastata, kui keegi klassist tõstab käe, saab ta kala endale. Kui eksis saab kala endale see, kes vastas õigesti.
*Hulgad
Muusika mängib, lapsed liiguvad vabalt ruumis. Muusika katkedes hüüab õpetaja numbri. Lapsed grupeeruvad vastavalt sellele. (Kui soovid harjutada õpetaja hääle kuulamist siis jätad muusika ära ja ütled mõistlikult vaikse häälega soovitud arvu. Kes ei kuule, ei saa ka õiget hulka moodustada.
Harjutab nii tähelepanu kui ka hulkade moodustamist. Võib lisada juurde, et need lapsed kes ei saa korrektset hulka moodustatud, istuvad kohale.
*Kiirarvutajad
Tahvlile kirjutatakse arvude tulp (7 8 9 6 7 4). Tahvli juurde kutsutakse 2 õpilast, üks õpilane liidab arve ülevalt alla ja teine õpilane alt üles. Võidab see, kes esimesena vastuse kirjutab (ütleb). Kergem on tehet järgmisele paarile muuta, kui arvud on paberkaartidel ja saad ära vahetada vaid mõne arvu.
Võib teha rühmadena- võidab see rühm, kelle kõik võistlejad kordamööda on tahvli ees käinud. (vajab õpetaja kiiret reageerimist vastustele ja uue arvurea tegemisel).
*Kelle käes on vastus?
Numbrikaardid 1...10 (11...20) vastavalt õpilaste arvule.
Õpetaja annab igale õpilasele ühe numbrikaardi. Seejärel esitab ta suuliselt klassile ülesandeid, näiteks: "4 2". Need õpilased, kelle käes on kaart numbriga "6" tõstavad selle üles. Üks õpilane vastab: "4 2 = 6".
Selle postituse mängude ideed (ajaga enda kohanduse saanud) "Matemaatikamängud lasteaias ja esimeses kooliastmes" Küllike Kütimets
Täringumängu alus 2
Panin siia kunagi arvumaja (kahe täringuga arvutamiseks. Minul on need lahedad läbipaistvad täringud klassis, kus on suurema sees pisike ja nii on väge lihtne mul endal aga saab ka muudmoodi, peaasi, et täringud on).
Kuna enda klassi lastel said arvumajad juba väga tuttavaks aga 12 piires arvutamist tahaks ikka veel harjutada, tegin uue mängualuse (sobib hästi printida 2 tk ühele A4 lehele):

Mäng käib siis nii, et laps veeretab 2 täringuga (saab ka hästi paaris, kordamööda veeretades mängida). Saab nt. 2 ja 6. Siis ta valib kas ta värvib oma lehtedel ära ühe 2 ja ühe 6 või arvutab summa kokku ja värvib ära ainult 8. Lõpus kui laps veeretab 2 ja 2 aga tal on nt nii kahed kui neljad täis juba, läheb lihtsalt veeretamise kord teisele (või kui mängib üksi, veeretab uuesti).
Kuna enda klassi lastel said arvumajad juba väga tuttavaks aga 12 piires arvutamist tahaks ikka veel harjutada, tegin uue mängualuse (sobib hästi printida 2 tk ühele A4 lehele):

Mäng käib siis nii, et laps veeretab 2 täringuga (saab ka hästi paaris, kordamööda veeretades mängida). Saab nt. 2 ja 6. Siis ta valib kas ta värvib oma lehtedel ära ühe 2 ja ühe 6 või arvutab summa kokku ja värvib ära ainult 8. Lõpus kui laps veeretab 2 ja 2 aga tal on nt nii kahed kui neljad täis juba, läheb lihtsalt veeretamise kord teisele (või kui mängib üksi, veeretab uuesti).
Viimati muutis seda Laura (Laup Jan 07, 2012 6:52 am). Kokku muudetud 1 kord
Matemaatilised trikid

Lase lastel mõelda üks number ühest sajani (kui klassis teha, siis las kirjutavad seda numbrit kusagile, valida saab 1 korraga ainult 1 numbri)
Näita järjest kõiki kaarte. Küsi kas teie number on sellel kaardil. Kui on, siis jäta meelde ruudustiku esimene arv, kui pole, ära jäta. Kui järgmisel korral öeldakse, et tema arv on vastaval kaardil, liida see arv ka eelmiste arvude summale. Kui kõik kaardid näidatud ja kõigi "jaa" vastusega kaartide esimesed arvud omavahel liidetud, ongi see arv, mida lapsed kirjutasid.
Vanuse arvamine:
Lase vastajal korrutada tema vanuse esimene number viiega
Liitku kolm
Korrutagu arv kahega
Liitku tema vanuse teine number ja las ta ütleb sulle selle arvu
Lahuta 6 ja saadki vanuse
Kontroll: 3*5=15 15 3=18 18*2=36 36 1=37 ütlen 37, teine lahutab 6 ja ongi vastus 31
EI TOIMI ALLA 10 aastase katseisikuga
Sõrmedel üheksaga korrutamine:
Tõsta üles kõik oma 10 sõrme. Kui tahad nt 9*7 siis hakkad pöidlast alates lugema seitsmeni, seitsmenda sõrme paned alla (see on siis teise käe teine sõrm).
Need sõrmed, mis jäid ettepoole seda sõrme püsti, on kümnelised ja teisel pool langetatud sõrme on ühelised. Ehk siis seitsmega- 6 kümnelist ja teisele poole langetatud seitsmendat sõrme jäi 3 sõrme veel püsti, 3 ühelist- 63
Arva ära kõigi klassi laste pakutud arv!
Hea teha nt millegi peale, mida nad teha ei taha. Kui mina arvan ära teie arvu, teete ...

Valigu arv 1-20
Korrutagu kahega
Liida 6 ja jaga kahega
Lahuta originaalnumber praegusest
Tee mõtlemise nägu ja paku vastuseks kolm
Või las mõtlevad numbri 1 ja 10 vahel
Korrutagu kahega (või liitku sama palju juurde)
Lisagu kuus
jagagu kahega (kaheks võrdseks osaks)
Lahuta saadud arvust originaalarv
Tee mõtlemise nägu ja paku vastuseks kolm
Viimati muutis seda Laura (Laup Jan 07, 2012 6:51 am). Kokku muudetud 1 kord
Re: Matemaatikaga seotud mängud
Loogika arendamiseks ja koordinaatvõrgustikus orienteerumiseks hea mäng (autode alusele panek on suur osa õppeprotsessist, ärge seda lastele ette tehke!).
Netis olemas ka online variant sellest mängust
Mäng wordina (et te saaks muuta ise nagu vaja), mina lamineerisin enda oma ära.
http://www.box.com/s/9ozx1a6lgp7a99bqulk4

Netis olemas ka online variant sellest mängust

Mäng wordina (et te saaks muuta ise nagu vaja), mina lamineerisin enda oma ära.
http://www.box.com/s/9ozx1a6lgp7a99bqulk4

Viimati muutis seda Laura (Kolm Aug 08, 2012 5:57 am). Kokku muudetud 1 kord
SOMA kuubik
Ing. keelsena otse üle toodud (aidake eesti keelse nimetusega) SOMA kuubik. Hea teha puidust aga saab ka suvalisi ühesuuruseid plastklotse superliimiga üksteise külge liimides teha. (et lapsel lihtsam oleks ruumilist pilti luua võiks teha ühevärvillise). Ühe suure kuubiku tegemiseks oleks vaja 27 ühesuurust pisikest kuubikut.
Kuubik ise
Aitab kindlasti tugevalt arendada ruumilist taju. Ja on vahva veel lisaks.
Kuidas teha "alusklotse"
http://www.minds-in-bloom.com/2009/10/make-soma-cube.html
Link tohutute somakujunditega (järgi tegemiseks). Üleval menüüribal saad järgmise komplekti valida, kokku kujusid...ikka palju.
http://rachellynette.visibli.com/c09e833df10f7959/?web=353605&dst=http://www.fam-bundgaard.dk/SOMA/FIGURES/FIGURES.HTM
Kuubik ise

Kuidas teha "alusklotse"
http://www.minds-in-bloom.com/2009/10/make-soma-cube.html
Link tohutute somakujunditega (järgi tegemiseks). Üleval menüüribal saad järgmise komplekti valida, kokku kujusid...ikka palju.
http://rachellynette.visibli.com/c09e833df10f7959/?web=353605&dst=http://www.fam-bundgaard.dk/SOMA/FIGURES/FIGURES.HTM
Viimati muutis seda Laura (Kolm Aug 15, 2012 9:13 pm). Kokku muudetud 1 kord
Cubico
Kunagi montessori temaatikasse süvenedes olen endale sellesse kausta salvestanud cubico mängu. Lehte kahjuks ei tea, guugeldades sama mängu ei leia enam
Aga kuna mäng on superlahe, jagan seda teiega ka (mina tegin puklotsidele selle mängu, lisas on aga pildid paberile printimiseks).
Sobilik alates teisest klassist (esimesele ilmselt liiga raske).
Mängu mõte:
Valid endale mõne värvi, keerad kõik klotsi sama värvi küljed "näoga" enda poole.
Nüüd pead sättima kõik klotsid omavahel sedasi süsteemi, et iga rea esimesed 2 arvu moodustavad liitmisel kolmanda arvu. Ja nii peab lahendatud mõistatus jooksma igas reas kokku. Segane skeem:

Klotsidel olevad arvud: (värvid võid ise valida, mina annan lihtsalt ühele värvile sovivad arvud. Kui Sina asendad kollase sinisega, ja sinise mustaga, ei juhtu midagi hullu)
Punased küljed: 1, 18, 28, 17, 24, 52, 23, 34, 11
Kollasel küljel olevad arvud: 21, 12, 7, 24, 19, 22, 9, 15, 43
Sinisel: 5, 3, 2, 13, 8, 10, 4, 6, 1
Oranžil: 13, 27, 4, 16, 11, 7, 6, 14, 10
Lillal: 14, 2, 13, 12, 5, 18, 15, 17, 32
Rohelisel: 33, 14, 19, 9, 16, 5, 25, 8, 3
VÕI kui tahad paberist teha:









Minu kuubikud:

Edit- leidsin! Aitäh lehele http://www.montessorimaterials.org/Math/Cubico.pdf

Sobilik alates teisest klassist (esimesele ilmselt liiga raske).
Mängu mõte:
Valid endale mõne värvi, keerad kõik klotsi sama värvi küljed "näoga" enda poole.
Nüüd pead sättima kõik klotsid omavahel sedasi süsteemi, et iga rea esimesed 2 arvu moodustavad liitmisel kolmanda arvu. Ja nii peab lahendatud mõistatus jooksma igas reas kokku. Segane skeem:

Klotsidel olevad arvud: (värvid võid ise valida, mina annan lihtsalt ühele värvile sovivad arvud. Kui Sina asendad kollase sinisega, ja sinise mustaga, ei juhtu midagi hullu)
Punased küljed: 1, 18, 28, 17, 24, 52, 23, 34, 11
Kollasel küljel olevad arvud: 21, 12, 7, 24, 19, 22, 9, 15, 43
Sinisel: 5, 3, 2, 13, 8, 10, 4, 6, 1
Oranžil: 13, 27, 4, 16, 11, 7, 6, 14, 10
Lillal: 14, 2, 13, 12, 5, 18, 15, 17, 32
Rohelisel: 33, 14, 19, 9, 16, 5, 25, 8, 3
VÕI kui tahad paberist teha:









Minu kuubikud:

Edit- leidsin! Aitäh lehele http://www.montessorimaterials.org/Math/Cubico.pdf
Üles/alla, vasakule/paremale
Vana hea ruudulisel paberil liikumise mäng. Alguses näitab õpetaja tahvlil ette, mida ruutudel liikumine tähendab (liigud joont mööda) ja siis lasete lapsel täpi teha vihikusse/paberile.
Õpetaja hakkab lugema käsklusi, laps liigub enda paberil. Kokku saab õige liikumise korral pildi. Lisaks pealkirjas mainitud suundadele õpetab see mäng ka seda, et kui töö käib, ei tohi teisi segada (kui keegi hakkab küsima kohast, kus tema pooleli jäi, läheb kõigil sassi).
Näide:

Teised pildid:
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qdXR0ZHJBOUI2UnM
Õpetaja hakkab lugema käsklusi, laps liigub enda paberil. Kokku saab õige liikumise korral pildi. Lisaks pealkirjas mainitud suundadele õpetab see mäng ka seda, et kui töö käib, ei tohi teisi segada (kui keegi hakkab küsima kohast, kus tema pooleli jäi, läheb kõigil sassi).
Näide:

Teised pildid:
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qdXR0ZHJBOUI2UnM
Esimesele klassile, matemaatika mäng, lauamäng

Esimesele klassile mõeldud lauamäng liitmise harjutamiseks (soovijatel saata mulle tehted, teen hea meelega teile raskemate tehetega kaardid ka!).
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qSDhSem8yVjdkd1k
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qUzgyZHFoYnZNQXM
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qWldwS1Q2UjhqMjQ
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qeWhXdjQtbEhVY1E
Ja veidi veidi keerulisem sama mäng:
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qV3lERFdjSHphcFU
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qRmhjWlhEZ1VwZEE
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qNTlhYWNxNkZKblE
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qbjlEbmUwZjR1NHM
Viimati muutis seda Laura (Laup Sept 01, 2012 6:40 am). Kokku muudetud 1 kord
Sajatabel, matemaatika mängud, esimene klass, teine klass

Sajatabel on siis selline tabel, kus on arvud sajani

Mäng käib nii: annad lapsele kätte tühja ruudustiku sajaga :
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qOVRaM3dteTQ1cXc
siis annad lapsele ette tehete hunniku. No, hea küll, tulba. Näiteks nagu esimesel pildil siin postituses.
Siis hakkab laps vastuseks olevaid ruute värvima. Kui värvib õiged arvud, saab kokku pildi. Erinevad pildivõimalused siin:
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qLTNTMDIyQkJjZk0
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qOTA0WnZVRHlTNUk
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qTUFibFZkODNQNnM
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qb0JtQlF6eExEYlk
https://docs.google.com/open?id=0BxaFtJdqGR3qdTljcERVeEQxdmM
Jaksu tehete nuputamisel! Kui mõne pildi tehted valmis saate, pange ikka siia vastuseks ka! Aitäh

Murdude pildid, murrud
https://www.box.com/s/q10uval8wgphasa6en9f
https://www.box.com/s/0n947pa2jf4hk57cpa52
https://www.box.com/s/dkiev7ig238mwcain53e
https://www.box.com/s/ybfvfipdylsg3jrvqh5u
Lingil avanevad pildid murdude"kookidest"- ring jagatud vastavaks murruks, võib lahti lõigata, lamineerida või niisama näitlikustamiseks võtta.
Näide:

Allikas:http://www.moveitmaththesource.com/realfractions/realfractionspb.html
https://www.box.com/s/0n947pa2jf4hk57cpa52
https://www.box.com/s/dkiev7ig238mwcain53e
https://www.box.com/s/ybfvfipdylsg3jrvqh5u
Lingil avanevad pildid murdude"kookidest"- ring jagatud vastavaks murruks, võib lahti lõigata, lamineerida või niisama näitlikustamiseks võtta.
Näide:

Allikas:http://www.moveitmaththesource.com/realfractions/realfractionspb.html
Re: Matemaatikaga seotud mängud
3. klass
Lõin mängu 100 piires liitmise ja lahutamise kinnistamiseks. Mängus on nii ühekohalise arvu liitmist kahekohalisele, ühekohalise arvu lahutamist kahekohalisest kui ka kahekohaliste arvude liitmist ja lahutamist ning enamik neist sisaldavad liitmist-lahutamist üleminekuga ühest kümnest teise.https://docs.google.com/file/d/0B4kpwJSuJJwURUY3YnRJN2NTVG8/edit?usp=sharing
Lõika mäng mööda välimisi piirjooni välja, kleebi pikkupidi pooleks, nii et ühele poole jääb küsimus ja teisele poolele vastus. Lõika kaardid lahti.
Jaga kaardid lastele. Õpilane võtab endale kaardid ette nii, et tema poole jääb vastusega pool (MINUL ON-pool). Õpetaja küsib enda kätte jäänud kaardilt küsimuse, pärast mida keerab samuti vastusega poole ette. Õpilane, kellel on õpetaja poolt esitatud küsimuse vastus, loeb kaardilt oma vastuse (nt MINUL ON 2) ning seejärel pöörab oma kaardi teistpidi ning küsib oma küsimuse.
Kui mängu selgituses midagi segaseks jäi, andke aga teada. Püüan ennast paremini väljendada

Mariann- Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 41
Diffy- matemaatikamäng teisele, kolmandale klassile
Leidsin netist sellise toreda mängu (Online kujul. Aga andis kenasti paberile ka teha).

Vaja siis joonistada antud ruudustik (või printida siit). Mina tegin a3 paberile suurelt ja kiletasin ära, siis saavad lapsed vildikaga arvud kirjutada ja jälle puhtaks pühkida ja jälle teha...
Mäng ise käib nii, et kirjutad nelja nurka arvud, liidad kokku ja kirjutad nende kahe ringi keskel olevasse ringi vastuse. Ja nii järjest sissepoole (n: liidan mustad 3 ja 14, kirjutan tühja sinisesse ringi 17)
Liitmisel pole arvude suurus tähtis, lahutamise puhul (tegin ühe aluse, kus keskel on + ja teise, kus keskel -) peaks olema nurgaarvud suuremad, kui 20.
Küsige juurde, kui aru ei saanud, hea mäng arvutamise harjutamiseks (saab laps ka üksi mängida)

Vaja siis joonistada antud ruudustik (või printida siit). Mina tegin a3 paberile suurelt ja kiletasin ära, siis saavad lapsed vildikaga arvud kirjutada ja jälle puhtaks pühkida ja jälle teha...
Mäng ise käib nii, et kirjutad nelja nurka arvud, liidad kokku ja kirjutad nende kahe ringi keskel olevasse ringi vastuse. Ja nii järjest sissepoole (n: liidan mustad 3 ja 14, kirjutan tühja sinisesse ringi 17)
Liitmisel pole arvude suurus tähtis, lahutamise puhul (tegin ühe aluse, kus keskel on + ja teise, kus keskel -) peaks olema nurgaarvud suuremad, kui 20.
Küsige juurde, kui aru ei saanud, hea mäng arvutamise harjutamiseks (saab laps ka üksi mängida)
Lego lauamäng
Mängimiseks läheb tarvis pisikesi lego klotse ja täringut.
Lae alla lingilt: https://app.box.com/s/poyg72yavp3mg9qy30xz
Näide (ära seda kopeeri, vähendatud kvaliteediga pilt)

Lae alla lingilt: https://app.box.com/s/poyg72yavp3mg9qy30xz
Näide (ära seda kopeeri, vähendatud kvaliteediga pilt)

Kristella- Postituste arv : 214
Join date : 17/06/2010
Age : 41

» Seotud südamed
» Käejäljest jõulude ja talvega seotud tegelased
» Mängud, tegevused ekskursioonil
» Eesti keele tundi sobivad mängud
» MÄNGUD JÕULUDE AJAL
» Käejäljest jõulude ja talvega seotud tegelased
» Mängud, tegevused ekskursioonil
» Eesti keele tundi sobivad mängud
» MÄNGUD JÕULUDE AJAL
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
|
|