Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuidas käituda lapse ja lapsevanemaga, kes on ette õppinud kõik kontrolltöö ja tunnikontrollid?

2 posters

Go down

Kuidas käituda lapse ja lapsevanemaga, kes on ette õppinud kõik kontrolltöö ja tunnikontrollid? Empty Kuidas käituda lapse ja lapsevanemaga, kes on ette õppinud kõik kontrolltöö ja tunnikontrollid?

Postitamine  amarica Reede Okt 12, 2012 2:22 am

Probleem selles, et lapsevanem on muretsenud kõikvõimalikud vahendid, millega õpetaja saab õpilase teadmisi kontrollida(matemaatika tunnikontrollid, kontrolltööd, eesti keele iseseisvad tööd-3. klass jne). Tegin uued variandid tunnikontrolle ja kontrolltöid- õpilane sai hinneteks rahuldavad. Vanemat need kolmekesed lausa ärritavad ja läks kaebama direktsioonile. Tore oleks kuulda teiste arvamust.
amarica
amarica

Postituste arv : 1
Join date : 06/09/2012

Tagasi üles Go down

Kuidas käituda lapse ja lapsevanemaga, kes on ette õppinud kõik kontrolltöö ja tunnikontrollid? Empty Re: Kuidas käituda lapse ja lapsevanemaga, kes on ette õppinud kõik kontrolltöö ja tunnikontrollid?

Postitamine  Laura Reede Okt 12, 2012 6:46 am

Mina arvan, et õpetaja kontrollib laste teadmisi täpselt selliselt, nagu talle vajalik tundub.
Kas siis trükitud kontrolltööga või isetehtuga. Saan aru, et Teil on asi vanemaga jõudnud juba konfliktini. Kui see seda poleks, soovitaksin selgitada veel korra vanemale, miks on selline etteõppimine halb (samas muidugi kiidaksin siiralt tema püüdlusi panustada lapse arengusse ja tõsist suhtumist koolitöödesse). Iga vanem on muidugi eriline, kuid selline üliusin enda "paati" saada oleks ju suur asi. Üks laps kodus õpetatud. Pakuksin välja võimalusi, et tema saab soovi korral kodus õppida teatud trükitud kontrolltöödega lapsega teemasid (kuigi see on lapsele suur koormus aga ega vanemat päris ümber kasvata) ja sina siis teed enda töödega ise kontrolli aru saamaks, kuidas teil klassis on õppimine läinud ja mis teemat sa peaksid veel lapsele õpetama. Selgitaks, et ma ei saa last aidata, kui mul puudub tõene teadmine tema teadmistest ja selline käitumine võib lapsele valusalt kätte maksta suuremates klassides (kus pole enam võimalik töid ette õppida).
Kui Teil on asi aga juba tülini jõudnud, selgitaksin enda seisukohta õppealajuhatajale (või kes teil seal on õppetöö osas "ülemus") ja korraldaks ringlaua- vanem, mina, õppeala ning selgitaks siis, kuidas jõuda üksmeelele ja koostööle selliselt, et vanem oleks rahul, õpetaja rahul ja lapsel õppimine tulemuslik. Väga vähe vanemaid jäävad ükskõikseks, kui neile selgitada, et me mõlemad ju tahame Teie lapsele parimat.

Selline esimene mõttekäik Very Happy Eks teised täiendavad/vaidlevad vastu Smile See on lihtsalt see, mida mina teeks. Kui Sul juba see läbi tehtud, siis ära pane vastust tähele Smile
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects