Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Täiesti vaba jutt

+12
Elsaliis
vpiret
Kaia
Kristella
maasikmamm
merksik
smailer
väike nõid
Miia
kirsi
Mariann
Laura
16 posters

Lehekülg 6, lehekülgi kokku 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Kolm Sept 21, 2011 5:26 am

kirsi kirjutas:Aga kuidas muidu klass on? Tunnevad kõik tähti ja oskavad lugeda, mis tähe juures juba oled?
T tähte õpime aga tase on VÄGA kõikuv. Ei oska kindlasti kõik lugeda/kirjutada. Õpime alles korda praegu. Kuidas istuda kuidas saaks kuidagigi tasa olla kui õpetaja räägib, järjehoidja kasutamine, vihiku vormistamine, päeviku täitmine, koridoris liikumine......Täiesti vaba jutt - Page 6 215105
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  kirsi Nelj Sept 22, 2011 6:47 am

Me jõudsime täna D juurde......ma väikeses maakoolis, õpilasi vähe, kord enam-vähem olemas, aga jah, tase on nii erinev....Aga lapsed ju peavadki erinevad olema, mõtle kui igav kui kõik oleks nagu ühe puuga löödud:)
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  kirsi Esm Sept 26, 2011 4:14 am

Hakka või üksinda rääkima:).....Aga kallid kolleegid, veel neli nädalat ja ongi I veerand läbi.....
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Esm Sept 26, 2011 4:27 am

kirsi kirjutas:Hakka või üksinda rääkima:).....Aga kallid kolleegid, veel neli nädalat ja ongi I veerand läbi.....
Täitsa hirmuäratav. Mul veel kõik tähtis tegemata, kõik esimese veerandi tarkused õpetamata.....ossamdossam..... ja kapid tahtsin korda ju teha enne vaheaega ja igasugu vahvaid lisamaterjale kasutada ja Very Happy Täiesti vaba jutt - Page 6 546799
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Miia Esm Sept 26, 2011 4:54 am

Meil ei ole 1.veerand varsti läbi 99 . Meil on nimelt sellest aastast trimestrid ehk paneme hindeid välja kõigest kolm korda aastas Täiesti vaba jutt - Page 6 588688583 . Seega on mul aega tarkust neile pähe valada kuni 30. novembrini Very Happy . Vaheajad on loomulikult ikka nii nagu kõigil teistel.
Miia
Miia

Postituste arv : 41
Join date : 20/08/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  kirsi Teis Sept 27, 2011 1:19 am

Oi, kui huvitav, kas siis nii on parem? Et kuidas siiamaani tundunud on?? Saan aru, et 30. november panete siis esimesed hinded välja ja annate lihtsalt vahepeal tunnistused ja homme toovad tagasi? Millal siis teise trimestri lõpp on?
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Miia Teis Sept 27, 2011 1:24 am

Tunnistused saavad jõuludeks alles, kuna hinnete väljapanemisest tunnistuste saamiseni on võimalik järele vastata trimestri hindeks saadud kahte. Muidu peab hiljem hakkama käima konsultatsioonides. Järgmine trimestri hinne tuleb 1. märtsiks ehk siis välja peame panema 29. veebruariks.
Praegu ei oska ma öelda, kas nii on parem või mitte, me alles katsetame 22 . Ütlen seda kevadel, kuidas trimestrid on.
Miia
Miia

Postituste arv : 41
Join date : 20/08/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  kirsi Teis Sept 27, 2011 4:40 am

Jään suure põnevusega seda kevadet siis ootamaTäiesti vaba jutt - Page 6 846498

Nii......keegi ei tahtnud minuga haridusministri arvamusest meie palgatõusust rääkida, siis kallid kolleegid, kuidas I ja IV klassi õpetajad uue õppekavaga kohanete? Mida te teete nüüd teisiti, mida te enne ei teinud?
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Kaia Teis Sept 27, 2011 7:57 am

Nii kiire on, et pole siia piuksugi postitada jõudnud Täiesti vaba jutt - Page 6 613183. Aga õppekavast - mina kui vana õppekava mittetundev ning ülikoolis vaid uue õppekava põhimõtteid õppinud tüüp ei saa ausalt midagi aru. Kooli õppekavas oleks nagu uued põhimõtted, aga tegelik elu.. mnjaa. Ainekavad on puhtalt ainepõhised ja lõimingust ei haisugi.
Kaia
Kaia

Postituste arv : 11
Join date : 26/07/2011
Asukoht : Tallinn

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Teis Sept 27, 2011 8:36 pm

Kaia kirjutas:Nii kiire on, et pole siia piuksugi postitada jõudnud Täiesti vaba jutt - Page 6 613183. Aga õppekavast - mina kui vana õppekava mittetundev ning ülikoolis vaid uue õppekava põhimõtteid õppinud tüüp ei saa ausalt midagi aru. Kooli õppekavas oleks nagu uued põhimõtted, aga tegelik elu.. mnjaa. Ainekavad on puhtalt ainepõhised ja lõimingust ei haisugi.
Eks ta nii olegi, et enne tuleb endal selline igapäevane töörütm sisse saada ja siis mõne aastaga ehk saad hakata ise ka lõimuma Very Happy algklassides lihtsam, suurtes "üksikutes" ainetes...päris keeruline ilmselt. Ja selle ühe "piuksu" üle, mis kirja sai, on meil ka väga hea meel! Jätkakem samas vaimus (lisasin Sind ka raamatuloosi juba 1 punktiga).
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Kristella Kolm Sept 28, 2011 11:51 pm

Jagan oma avastust... 88
Käisin täna Lõunakeskuses ja nägin, et Juku mänguasjapoel suured ale sildid peal, vaja ju kohe uurima minna. Müüja teatas rõõmsalt, et nad kolivad teistesse ruumidesse, et sellepärast allahindlused ongi...Soovitan soojalt külastama minna, tegin isegi tiiru ja nägin seal igasugu beebividinaid, kärud, vankrid, poistele autod, suvekraam, tüdrukutele nukudavaar-voodid, kärud jne., isegi riideid oli-mütsid, sallid, kombed, joped. P.S. Osad asjad olid all 70 prossa. Kui praegu vaja pole, siis ehk aeg juba ka jõulukinkidele mõtlema hakata, siis pole enne jõulu rutuga vaja poode kammida Täiesti vaba jutt - Page 6 1583437954
Kristella
Kristella

Postituste arv : 214
Join date : 17/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Nelj Sept 29, 2011 4:35 am

Häire tühistatud Very Happy Õhtul polnud seal enam midagi võtta Very Happy mingi pudipadi oli järgi ainult ;) Aga super vihje!
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Reede Okt 07, 2011 4:11 am

Kolistan siin mööda muumaa netilehti....väga levinud on "sponsorsüsteemid"- üks võimalus: on olemas poed, mis pakuvad õpetajatele kaupu ikka väga kõva soodustusega (mingi osa kaubast sponsoreerivad siis, õpetaja saab kauba kätte alla kauba omahinna) teine võimalus: on olemas keskkonnad kus saad üles panna oma projekti ja siis rahvas vaatab kas sponsoreerib või ei, firmad panevad asjale õla alla.....



Miks meil midagi sellist ei ole? Täiesti vaba jutt - Page 6 546799 minul isiklikult kulub näiteks mingi kosmiline osa palgast klassi vahendite muretsemiseks....
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Elsaliis Püh Okt 09, 2011 4:20 am

Laura kirjutas:Kolistan siin mööda muumaa netilehti....väga levinud on "sponsorsüsteemid"- üks võimalus: on olemas poed, mis pakuvad õpetajatele kaupu ikka väga kõva soodustusega (mingi osa kaubast sponsoreerivad siis, õpetaja saab kauba kätte alla kauba omahinna) teine võimalus: on olemas keskkonnad kus saad üles panna oma projekti ja siis rahvas vaatab kas sponsoreerib või ei, firmad panevad asjale õla alla.....



Miks meil midagi sellist ei ole? Täiesti vaba jutt - Page 6 546799 minul isiklikult kulub näiteks mingi kosmiline osa palgast klassi vahendite muretsemiseks....

Minu jaoks oli see kooli tööle minnes (üle mitme aasta) täitsa müstiline, et ise pead kõik vajalikud töövahendid muretsema. Kodust ju ei saa ära vedada kõiki kääre, liime, pliiatseid, markereid, värvilisi ja muid pabereid, kunstitarbeid, klammerdajaid, augustajaid, teipi, nööri, joonlaudu, knopkasid, nööpnõelu jne jne
Lisaks tahaks, et klassis oleks seinal nt Eesti kaart, seinaleht, tabelid, jm vajalik. Tahvlinätsu kulub meeletult. Kõik see maksab ju raha! Minu küsimuse peale, kuidas ja millal saaksin selliseid asju tellida, vastati väga hapult, et "tellitavate asjadega läheb aega". Naiivne ikka olen, sain aru. Ilmselt siis teised kolleegid pole käinud selliste rumalate küsimustega juhtkonda/majandusjuhatajat kiusamas.
Kuidas teie koolis lood on ja kas peate sellist kooli sponsoreerimist normaalseks? Lisaks peab algklassiõpetaja ju veel ka neile lastele oma töövahendeid laenama, kellel alati midagi puudu on.
Elsaliis
Elsaliis

Postituste arv : 21
Join date : 04/04/2011
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Püh Okt 09, 2011 5:43 am

Normaalseks ei pea aga paratamatus on see ilmselt küll. Alati on ju võimalik öelda, et siis ei tee seda või teist aga kui mult töörõõm ka ära võetakse/kaob, siis ei näe üldse mingit mõtet seal tööl käiagi ju. Ehk siis mina ka "sponsoreerin kooli" tihedalt. Tasuta kraami saab aastas korra ja vähe. Ja teame ju ise kõik, kui palju jagub sellest 1 pakist "tasuta, tellitud" tahvlinätsust...... Very Happy teadagi. Aga nuh. Saame hakkama. Ja jah, kõik kraam ON kodust kooli ära veetud Very Happy Kui eelmisel nädalavahetusel lapse värvipliiatsite kallale läksin, sain temalt pahandada. Need panin tagasi. Razz aga muu on ära tassitud küll Embarassed Very Happy Pragu just prindin enda printeriga ja enda värvipaberile asju seinale (enda nätsuga) panemiseks Very Happy Eks see üks paras haigus ole....
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Esm Okt 10, 2011 4:04 am

Niih mul on küsimus. Põhikoolis oli tasemetöö kunstist. Kas küsiti ka vikerkaare värve ja kui, siis kas oodati kuute või seitset värvi?
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  kirsi Esm Okt 10, 2011 4:31 am

Seda kunstiõpetuse tasemetööd saab näha REKK-i lehelt....sealt saab kõik tasemetöid näha, mis tehtud....
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  kirsi Esm Okt 10, 2011 4:34 am

Tasemetööd - üritasin siis ka siia lingi tekitada:)
kirsi
kirsi

Postituste arv : 29
Join date : 24/08/2010
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Esm Okt 10, 2011 6:58 am

Aitäh, hea link.

Küsin siis eraldi- mitut vikerkaarevärvi lastele õpetate, kuut ikka?
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Esm Okt 10, 2011 11:59 pm

Mina olen õpetanud seitset...

Ja sellest sponsoreerimisest rääkides, siis mul on õnneks hea võimalus mehe töökoha näol, mida ma ära kasutan - eriti, mis puudutab värviliselt printimist... Aga muus osas, njah. Ega ma ausalt öeldes pole kokku löönud seda hulka, mida ma ise omast taskust olen kooli oma töö tarbeks ostnud. Huvitav oleks teada, kui suur on see summa, kuid iseennast traumeerida ka ei tahaks selle teadmisega.
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Teis Okt 11, 2011 3:48 am

Mariann kirjutas:Ega ma ausalt öeldes pole kokku löönud seda hulka, mida ma ise omast taskust olen kooli oma töö tarbeks ostnud. Huvitav oleks teada, kui suur on see summa, kuid iseennast traumeerida ka ei tahaks selle teadmisega.
Ära löögi, ise ka ei usu Very Happy siis ei saa puhta südametunnistusega pärast kirjatarvete poes hullata Very Happy
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Reede Okt 21, 2011 11:38 pm

Elagu vaheaeg!!!!!! Täiesti vaba jutt - Page 6 683770 Täiesti vaba jutt - Page 6 683770 Täiesti vaba jutt - Page 6 683770

Kahjuks ei saa ma üle ega ümber sellest kooli sponsoreerimisest... Huvitav, kui võtta eeskuju Wimbergist ning luua osaühing, mis osutab õpetamisteenust... Sellised asjad saaks ju kuludesse kanda, ka töölesõit, nii jääks vähemalt oluliselt suurem summa palgast kätte ju Täiesti vaba jutt - Page 6 947360.
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Nelj Nov 03, 2011 3:26 am

Kas klassiõpetajate liidul on juba oma koduleht olemas? Ei jaksa praegu otsida mööda netti....Paneks siia küljele reklaami üles aga ei leia kohta ega logo....
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Kolm Nov 09, 2011 1:13 am

Tahtsin soovitada linki aga kuna tegu ei ole otseselt õppetööd puudutava lingiga siis panen siia. Paljud taevad aga kes ei tea, avastasin enda jaoks pinteresti. www.pinterest.com Pead tegema konto kuid se eon vaeva väärt. Idee siis selles, et tegu on pildimaterjali "laoga". Saad teiste ladusid uurida ja endale sealt asju Pin'ida (lisab sinu Boardile- board on nagu kaustik kuhu vahele soovitud teemaga pilte kogud). Olen palju vahvaid ideid saanud. Kui keegi sinna konto teeb/omab, ande teada, tuleks ka piiluma!
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Kolm Jan 04, 2012 5:13 am

Täiesti vaba jutt - Page 6 465887 Kohe panen midagi huvitavat üles Very Happy (Käisin täna toredal koolitusel aga materjale sprteerida jõuan ilmselt alles nädalavahetusel või reedel ;) ).
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 6 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 6, lehekülgi kokku 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects