Algklassikute foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Täiesti vaba jutt

+12
Elsaliis
vpiret
Kaia
Kristella
maasikmamm
merksik
smailer
väike nõid
Miia
kirsi
Mariann
Laura
16 posters

Lehekülg 7, lehekülgi kokku 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Nelj Jan 05, 2012 2:37 am

Hea teema- kas teid peeti klassi poolt jõulude ajal meeles? Mina sain vahva raamatupoe kinkekaardi ja kommi- OI mul oli hea meel! Et välja tehti. Et ma ka loen Very Happy Eputage oma kinkidega ka. Samuti võib kirja panna aegade parima/huvitavama kingi.
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Nelj Jan 05, 2012 7:22 am

Raamatupoe kinkekaardi sain ma koos kommidega eelmisel aastal, üleelmisel kingiti mulle juuksurisalongi juuksehooldusvahendid, sel aastal sain kalendermärkmiku ja Piletilevi kinkekaardi Täiesti vaba jutt - Page 7 198400.
Ja mitte ühelgi aastal ei eelda ma, et mulle kinki tehakse, kink kui selline pole üldse oluline, ometigi on nii soe ja hea tunne, kui vanemad sind meeles peavad. See on justkui nagu märk sellest, et nad hindavad sind ja sinu tööd.
Olen oma vähese 8 õpetaja-aasta jooksul ainult ühelt lapsevanemalt kuulnud, kuivõrd ollakse rahul minu õpetamisviisidega ning selle tõttu on lapsel vanemates klassides oluliselt lihtsam olnud. Ja seda juttu rääkis ka sellele lapsevanemale ühe minu endise õpilase ema. Kahju, et eestlasel pole kommet inimesele näost näkku ka häid sõnu öelda...
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Teis Jan 10, 2012 10:26 pm

Täiesti vaba jutt - Page 7 110338259590204064_LTdQBP8o_c



Very Happy Ei saanud postitamata jätta Very Happy
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  maasikmamm Kolm Jan 11, 2012 10:30 pm

Tervitused üle pika aja! Smile

Mina lähemal ajal kooli ei jõua, nagu selgus. Üks pisike päkapikk tegi pesa ja otsustas 10. detsembril kirjut maailma uudistama tulla.

Kuidas meie pragune "lumine" talv teile meeldib? Ma hea meelega ei pistakski nina välja enne, kuni pole lund ja paari miinuskraadi või siis vastupidi muru roheline ja kümmekond plusskraadi... Kui paljudes koolides praegu suusatamas käiakse? Mäletan enda viimastest klassidest, kuidas maa oli roheline ning mina marssisin suuskadega kooli (oh neid segaduses tädikesi bussis) Laughing
maasikmamm
maasikmamm

Postituste arv : 15
Join date : 04/02/2011
Age : 32
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Kolm Jan 11, 2012 11:37 pm

Uuuu!Täiesti vaba jutt - Page 7 645933 Palju õnne päkapiku puhul! Ma nägin kunagi jõuluaegu sündinud lapse särki kirjaga : Ma pole väikene inimene, ma olen suur päkapikk!


Lumest....noh , kena ta ju on....aga mina olen siiski paadunud sooja/päikese inimene. Seega suve, paluks Very Happy



Suuskamisest ei tea ka midagi (kehalist annab meil kehalise õpetaja). Pisuke väsimus hakkab järgi jõudma...
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Püh Veeb 26, 2012 11:26 pm

Klassiõpetajate praktikakogukonna ajaveebist hea viide : SÕNAR Loe lähemalt antud lingilt (tegu mobiilse õigekeelsussõnastikuga)

Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Püh Märts 18, 2012 9:04 pm

Mul on väga hea meel näha, et on meie hulgas siiski neid õpetajaid, kes julgevad ja tahavad jagada oma materjale! Täiesti vaba jutt - Page 7 629893 Pean siin silmas Klj. Heidyt, usun, et peagi võtavad ka teised temast eeskuju ja ehk ei ole nii kriitilised oma tööde suhtes.
Pealegi, siinne koht on suurepärane võimalus saamaks tagasisidet enda tehtud tööde kohta, mis on hästi ja mida võiks paremaks muuta. Täiesti vaba jutt - Page 7 921389
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Püh Märts 18, 2012 9:06 pm

Mariann kirjutas:Mul on väga hea meel näha, et on meie hulgas siiski neid õpetajaid, kes julgevad ja tahavad jagada oma materjale! Täiesti vaba jutt - Page 7 629893 Pean siin silmas Klj. Heidyt, usun, et peagi võtavad ka teised temast eeskuju ja ehk ei ole nii kriitilised oma tööde suhtes.
Pealegi, siinne koht on suurepärane võimalus saamaks tagasisidet enda tehtud tööde kohta, mis on hästi ja mida võiks paremaks muuta. Täiesti vaba jutt - Page 7 921389
Nõus! Like nagu facebook ütleks.
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Püh Märts 18, 2012 9:10 pm

Tänu sellele foorumile täieneb pidevalt mu gettwapsi leht...
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Püh Märts 18, 2012 9:14 pm

Vahva. Pinterestist ma sind ei leidnudki Very Happy See selleks. Tegelikult hakkasiin mõtlema, et meil on ka "like" nupp siin võimalik panna- pluss/miinus märk siis. Ei tea, kas peaks panema? Või on niisama ka tore....Täiesti vaba jutt - Page 7 465887
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Püh Märts 18, 2012 10:09 pm

Ma tegin endale Pinteresti lehe ka, kuid see vajab veidi rohkem keskendumist. Kuna Gettwaps on mulle tuttavam, siis kasutan seda.
Mulle tundub, et Pinterest on pigem veebis asuvate piltide kogumiseks, mitte niiväga veebilehtede enda kogumiseks. Või pole ma veel seda piisavalt uurinud? Täiesti vaba jutt - Page 7 294166
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Püh Märts 18, 2012 10:10 pm

Mariann kirjutas:Ma tegin endale Pinteresti lehe ka, kuid see vajab veidi rohkem keskendumist. Kuna Gettwaps on mulle tuttavam, siis kasutan seda.
Mulle tundub, et Pinterest on pigem veebis asuvate piltide kogumiseks, mitte niiväga veebilehtede enda kogumiseks. Või pole ma veel seda piisavalt uurinud? Täiesti vaba jutt - Page 7 294166
Saab mõlemat. Lingi pin´imiseks peab olema lingitaval lehel 1 pilt vähemalt. Vaata mul tehnoloogia all ongi enamik ainult linke. Kodu all jälle pilte....
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Klj. Heidy Püh Märts 18, 2012 11:22 pm

Oo, lugesin siit kuskilt midagi ilusat minu postituste teemal. Nii armas. Täiesti vaba jutt - Page 7 294166

Samas ma imestan, et siin foorumis uusi ideid ja teemasid siiski suhteliselt harva postitatakse. On ju õpetajaid (algklassikuid) meil Eestis ometi päris palju. Kui vaid saaks seda foorumit kuidagi rohkem promoda, et aktiviste rohkem tekiks. Aga kuidas? Mõtteid?



Klj. Heidy
Klj. Heidy
Klj. Heidy

Postituste arv : 63
Join date : 25/02/2012
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Esm Märts 19, 2012 2:48 am

Klj. Heidy kirjutas:Oo, lugesin siit kuskilt midagi ilusat minu postituste teemal. Nii armas. Täiesti vaba jutt - Page 7 294166

Samas ma imestan, et siin foorumis uusi ideid ja teemasid siiski suhteliselt harva postitatakse. On ju õpetajaid (algklassikuid) meil Eestis ometi päris palju. Kui vaid saaks seda foorumit kuidagi rohkem promoda, et aktiviste rohkem tekiks. Aga kuidas? Mõtteid?



Klj. Heidy
Vot oleme juba tükk aega pead murdnud. Sest asi toimiks just siis, kui kasutajad panustaks rohkem. Samas on meil täitsa tubli 163 kasutajat juba aga aktiivseid on vähe. Kõik head ideed on oodatud ;)
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Püh Apr 08, 2012 6:38 am

Niih, olen meeleheitlikult otsinud veebist ühe lõngast tehtava lille õpetust.
Originaalis tehakse seda spetsiaasel plastkettast alusel http://www.tiimari.fi/askarteluohjeet/Tuoteryhmittain/pehmeaa_askartelua/fi_FI/askarteluohje_pitsikukka/_files/82490916213752568/default/pitsikukka_1.jpg
Kuskil aga nägin ma täiesti eestikeelset õpetust, kus oli töövhanediks hoopiski papist ketas sisselõigetega. No aga mitte kuidagi ei leia ma seda ei Isetegijast, Pereklubist ega ka guugeldades. Ehk oskab keegi teine mind aidata.
Tean, et põhimõtteliselt tulen ma ise ka toime vastava õpetuse tegemiseks, kuid no olen oma loomult laisk ning ei tahaks hästi jalgratast leiutama hakata, kui see juba olemas on Täiesti vaba jutt - Page 7 294166
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  helenmed Esm Apr 09, 2012 10:52 pm

helenmed
helenmed

Postituste arv : 11
Join date : 04/04/2012

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Teis Apr 10, 2012 7:10 am

See on abiks, aga see siiski pole päris see. Suur tänu kaasa mõtlemast ja aitamast! Täiesti vaba jutt - Page 7 499323
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Teis Apr 24, 2012 4:04 am

Mida huvitavat teha plastikust pudelikorkidest? Täiesti vaba jutt - Page 7 465887
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Mariann Teis Apr 24, 2012 8:47 pm

Vanasti tehti metallist pudelikorkidest jaurameid... Usun, et tegelikult need plastkorgid toimiksid ka. Täiesti vaba jutt - Page 7 947360 Või siis mõne marionettnuku jala- ja käelabadeks...
Mariann
Mariann

Postituste arv : 297
Join date : 18/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Klj. Heidy Kolm Apr 25, 2012 8:12 pm

Neid saab väga hästi ära kasutada nt rühmatööde liikmete loosimiseks.

Kirjuta eelnevalt korgi põhja vajalikud numbrid ja laps ise loosib, millise rühmanumbri ta saab.

Nr 1 saanud lapsed moodustuvad ühe rühma, nr 2 teise jne.
Klj. Heidy
Klj. Heidy

Postituste arv : 63
Join date : 25/02/2012
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Kristella Teis Mai 29, 2012 9:04 am

Leidsin oma põhjatut materjalikappi koristades Toivo Niibergi koolitusel tehtud märkmed (ei midagi erilist, aga ehk on kellelgi kasu):
"Ära vihasta, avalda kaastunnet!
Üks vihastamine vähendab eluiga kolm nädalat!
Süüdistuste peale ütle TÄNAN! Ära ütle, et pole süüdi! Tänan, sain haiget!
Roppuste peale ütlen, et keeldun minemast kuna haridus ei luba...
Kool ei mata, matab oma pere!
Vihaga tuleb tegeleda-hakka koristama (kui mehe peale vihane-pese ta teksasid---vääna, kääna jne)
Kui mees vihane, viska talle ajaleht, ütle, et rebi tükkideks, seejärel näe võta veel üks.
Lase tal paberile joonistada suure vihaga, kui teeb ümmargusi sirgeldusi, siis ütle:"Näe, hakkab ümaramaks minema, vist läheb üle."
Klassi minnes, teavita lapsi:" Tere, kallid sõbrad! Täna peate olema ettevaatlikud, mul paha tuju."
Perele lihtsalt: "Kallid sõbrad- saabusin- *** tuju!" - ei lähe kooli- ja koduprobleemid segamini."
Kristella
Kristella

Postituste arv : 214
Join date : 17/06/2010
Age : 42

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Esm Juun 04, 2012 6:42 am

Uskumatu aga kohe on selleks aastaks lastega kõik!Täiesti vaba jutt - Page 7 875498 Täiesti vaba jutt - Page 7 455324 Täiesti vaba jutt - Page 7 729496 Täiesti vaba jutt - Page 7 1583437954Täiesti vaba jutt - Page 7 294166 Täiesti vaba jutt - Page 7 729496 ...olen jah veidi ebastabiilne aasta lõpuks Very Happy Oma esimene klass on ikka hea küll Täiesti vaba jutt - Page 7 645933
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Klj. Heidy Esm Juun 04, 2012 7:04 am

Minus on praegu täpselt samad emotsioonid ja mõtted läbisegi möllamas.
Ühelt poolt mõistagi põnev taas uue klassiga alustada, samas ka kuidagi kurb- ikkagi esimene lend, kelle pean enda käe alt lendu laskma. Seda enam, et see minu esimene lend on tõesti fantastiline olnud. Nojah, eks puberteet on küll viimasel aastal mõnd last kõvasti muutnud, kuid ikkagi on see viimane päev nii kurb, nii kurb... Täiesti vaba jutt - Page 7 729496

Täiesti vaba jutt - Page 7 875498

Kõrget ja kerget lendu kõikidele, kes oma esimese klassiõpetaja alt homme minema lendavad! Täiesti vaba jutt - Page 7 1078356208 Täiesti vaba jutt - Page 7 3043080737
Ning ohtralt taskurätte kõikidele õpetajatele, kes homme minuga ühes paadis on! Täiesti vaba jutt - Page 7 499323
Klj. Heidy
Klj. Heidy

Postituste arv : 63
Join date : 25/02/2012
Age : 44

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Kolm Juul 04, 2012 7:30 am

Nii. Suur suvi käes, nüüd on aeg enda arvuti üle vaadata ja tööasjad siia laduda. Kindlasti töökavad. Kooli tunnused maha ja üles Smile Täiesti vaba jutt - Page 7 465887
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Laura Teis Aug 07, 2012 6:34 am

Nii. Tehnonutid, abi!
Kuidas teha sellist videoettekannet (kui liiga keeruline õpetus, piisab selle slaidiasja tegemise viidetest)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kdMA7u8vxXU

VÄGA tahaks õppida!!! Embarassed
Laura
Laura
Administraator

Postituste arv : 811
Join date : 16/06/2010
Age : 43
Asukoht : Tartu

https://algklassid.forummotion.com

Tagasi üles Go down

Täiesti vaba jutt - Page 7 Empty Re: Täiesti vaba jutt

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 7, lehekülgi kokku 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 
Otsi
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Statistics
Kokku on 514 liitunud kasutajat
Uusim liitunud kasutaja on Marika

Kasutajad on postitanud 1884 teadet in 518 subjects